GAP gazeteciler birliği genel başkanı Zeynel Abidin Kıymaz düzenlediği basın toplantısında bu yıl 15.sini gerçekleştirecekleri Uluslararası GAP Oscar’ı ödül töreni ile ilgili bazı detaylara değindi. GAP oscarına iki Cumhurbaşkanı katılacak.

Malatya’da 14 Mayıs 2022 tarihinde Malatya’da düzenlenecek organizasyonun bölgenin tanıtımı içinde çok önemli olduğuna dikkat çeken kıymaz şunları söyledi ‘ gazeteciler olarak bardağın hep boş tarafını görmeye çalışıyoruz, eksikleri yarım kalanları tamamlama telaşındayız, mesleğimiz eleştiriyi öne alan tarafıyla her zaman gündemde oluyor. Biz GAP Oscar’ı ödülleriyle bardağın dolu tarafını öne çıkarıyoruz MARİFET İLTİFATADA TABİDİR sözü gereği, içinde yaşadığımız topluma hayat veren, toplumsal kalkınmanın gelişmenin mimarlarını da öne çıkarıp ödüllendirme amacıyla bu töreni yapıyoruz. Bu yıl 15.düzenlenecek organizasyona çeşitli ülkelerden iki Cumhurbaşkanı, dört bakan, dört Ticaret ve sanayi odası başkanı, milletvekilleri, siyasiler, sanat, basın ve iş dünyasından çok önemli isimlerin teşrif edeceklerdir. Bu organize nedeniyle bölgenin tanıtımı ve bölgesel ilişkilerin gelişmesine mutlak surette önemli katkılar sunulacaktır. Şanlıurfa’da düzenlediğimiz ilk toplantı ’da 5 isim açıklamıştık bu günde ödül organize komisyonumuz üzerinde mutabık kaldığı şu isimleri açıklıyoruz.    

     1.Ersin TATAR ( KKTC Cumhurbaşkanı )

     2. İrena WLAF ( Gagavuz Yeri Cumhurbaşkanı)

3. Aydın MARUF (Irak-Erbil Devlet Bakanı )

4. Abdulcemil KIRIMLIOĞLU( Kırım-Ukrayna Yüksek şura üyesi))

    5. Ahmet AYDIN (TBMM MSK Başkanı)

    6. Yalçın TOPÇU T.C. Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı)

7-. İdris AKBIYIK (Hakkari Valisi)

Ersin TATAR Adıyaman’a geliyor Ersin TATAR Adıyaman’a geliyor

8. Selahattin GÜRKAN (Malatya B.B.Bşk.)

     9. Kuçanicbeg ÖMÜRALİYEV (Kırgızistan Ankara Büyükelçisi

10. Sorin STANCU (Romanya Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı)

    11.Tamer ATALAY (Romanya-Türkiye T.S.O.Bşk.) 

isimlerinin yanı sıra, 10 ilden birer  başarılı gazeteci gazetecinin yanı sıra iş dünyasından, siyaset ve spor dunyasından önemli isimlerde bu törende ödül alacaklardır.