Adıyaman Belediyesi tarafından geçen ay su tüketim bedelindeki KDV oranını yüzde 8'den yüzde 1'e düşürüldüğünü açıklanmasının ardından Adıyaman Belediyesi, bu indirimin üzerine bir indirim daha yaparak 2 ayda suya toplamda yüzde 14'lük bir indirim yapmış oldu.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları doğrultusunda, su tüketim bedelindeki yüzde 8 olan KDV oranını yüzde 1'e düşüren Adıyaman Belediyesi, meclis kararıyla bu indirimin üzerine bir indirim daha yaptığını müjdeledi.

Konu ile ilgili bilgi veren yetkililer, Adıyaman Belediyesi olarak geçen ay Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları doğrultusunda KDV indirimi kararı aldıkları içme suyuna bir indirim daha yapıldığını belirterek, " Su fiyatlarındaki yüzde 7’lik KDV indirimin ardından şimdi de yüzde 7’lik su fiyatı indirimi yaptık. Vatandaşlarımızın su faturalarına toplamda yüzde 14 indirim uygulanmış olacak. Hayırlı olsun" diye konuştu.

Vatandaşlar ise son bir ay içerisinde su faturalarında yapılacak olan ikinci indirimden duydukları memnuniyeti dile getirerek, emeği geçenlere teşekkür etti.

TOPÇU ‘Hüseyin Cavid’i Unutmayacağız’ TOPÇU ‘Hüseyin Cavid’i Unutmayacağız’

Kaynak: (PHA)