TBMM Milli savunma komisyon başkanı ,AK parti Adıyaman milletvekili, Ahmet Aydın Milli eğitim bakanı Mahmut Özer'i ziyaretiyle ilgili yaptığı açıklama da ' çocuklarımız için her türlü gayreti gösteriyoruz' dedi.

Adıyamanımızın gerek bölgemizde gerekse ülkemizde her alanda gelişmesi için çalışmalarımız durmadan devam etmektedir. Bu nedenle, yapılan ve yapılacak olan tüm yatırımları titizlikle takip etmeye de devam etmekteyiz. Özellikle, eğitim noktasında bu çabamız olanca hızıyla sürerken, ihtiyacımız olan ve örnek teşkil edecek her yatırımla Adıyamanımızda projelere imza atmanın gururunu yaşıyoruz.

Adıyaman’da AK PARTİ hükümetleri döneminde milli eğitim alanında yapılanlar, alnımızın akı icraatlar olarak tarihe mal olmaya devam etmektedir. Modern okulları, artan öğretmen kapasitesi, her türlü çağdaş teknik altyapısı, eğitim tesisleri, inşa edilen yapılarıyla, yapılanlar hemşerilerimizin de takdirine mahzar olmuştur. dedi haber:GAP olay

NEREDEN NEREYE…

ADIYAMAN’DA EĞİTİM

2002 ÖNCESİ

2003-2022 YILLARI ARASI

OKUL SAYISI

786

798

ÖĞRENCİ SAYISI

139.261

156.791

ÖĞRETMEN SAYISI

5.355

10.856

ÖĞRETMEN BAŞINA DÜŞEN ÖĞRENCİ SAYISI

27

14

DERSLİK BAŞINA DÜŞEN ÖĞRENCİ SAYISI

41

23

ÖĞRENCİ PANSİYON KAPASİTESİ

20 PANSİYON

5.931 ÖĞRENCİ KAPASİTELİ

44 PANSİYON

7.727 ÖĞRENCİ KAPASİTELİ

Prf.Turgut 'Faydalı her projeye destek veririz' Prf.Turgut 'Faydalı her projeye destek veririz'

 Öğretmen başına düşen öğrenci sayısından tutun da, yapılan derslik sayılarına kadar, okul, alt ve üst yapı tesisleri ile eğitim alanında büyük değişimleri yine AK PARTİ hükümetleri gerçekleştirmiştir. Bundan sonra da geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız için her türlü gayreti yine takip etmeye ve gayret göstermeye devam edeceğiz.

Bu manada, Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer’i milletvekili arkadaşlarımızla beraber ziyaretimizde Adıyaman’da eğitim alanında yapılanları ve yapılacaklar hakkında istişarelerde bulunduk. Evvel Allah’ın izniyle, Adıyaman’ımız için durmadan, yorulmadan çalışıyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz. Her alanda bizlere desteklerini esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer, milletvekili arkadaşlarım ve tüm eğitim camiamıza şükranlarımı sunuyorum.