DAĞTEKİN GÜVEN TAZELEDİ

AK Parti Adıyaman İl Başkanlığı 7. Olağan kongresinde mevcut Başkan Mehmet Dağtekin yeniden başkan seçilerek güven tazeledi.

Adıyaman Yeni Mahalle Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen kongreye İlçe ve beldelerden partililerin katılımıyla büyük coşku yaşandı. 

Kongreye, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Ahmet Aydın, milletvekilleri İ.Halil Fırat, Muhammet Fatih Toprak,Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, İl Başkanı Mehmet Dağtekin, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış, Kadın Kolları Başkanı Avukat Saliha Diler, Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Yalçın, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Can Erdoğan, ilçe ve belde belediye başkanları ve çok sayıda partili üyesi katıldı.

AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin, yaptığı açılış konuşmasında Adıyaman’a hizmet için hep birlikte kenetlendiklerini dile getirerek, "Milletvekilimiz Ahmet Aydın’ın öncülüğünde milletvekillerimiz, valimiz ile bakanları ziyaret ederek, istediklerimizi aldık. Birlik ve beraberliğin meyvesini aldık. Millet boş sözlere tok. Liderimizin üzerindeki yükü almalıyız. İlk günkü aşkla, 2023, 2071 hedeflerine odaklanmalıyız. Mesaimiz hep Adıyaman için olacaktır. Kentimizin sorunlarına ve çözümlerine odaklanacağız. Adıyaman demek, AK parti demektir. Bir kez daha tüm partili arkadaşlarımızı kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

AK parti genel merkez disiplin kurulu başkanı ve Adıyaman milletvekili Ahmet Aydın kürsüye davet edildiğinde salonda büyük bir coşku yaşandıı. Partilileri selamlayan Aydın iç ve dış politikada AK partinin türkıye'ye kattığı değer ve yenılıkleri anlattı konuşmasında şunları söyledi

Milletvekili Aydın: Bizim yürüyecek çok yolumuz var

AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın ise konuşmasında, “Bu gün bizim düğün günümüz. Diğer partilerin yapamadığı bu şöleni yaşattığınız için sizlere teşekkür ediyoruz. Siyaset yaparken, tek bir muradımız, tek bir gayemiz bu millete hizmet etmektir. Dünya Lideri Recep Tayyip Erdoğan ile milletimize hizmet etmek şereflerin, onurların en büyüğüdür. Zor bir coğrafyada yaşıyoruz. Türkiye büyüdükçe, Türkiye sahada ve masada kazandıkça birileri kuduracak. Ama onlar ne yaparlarsa yapsınlar, hep beraber dik bir şekilde yol yürümeye devam edeceğiz. Çünkü bizim söyleyecek çok sözümüz var. Bizim yürüyecek çok yolumuz var.  O haçlı zihniyeti ve onun içerideki işbirlikçileri biz daha çok beraber, daha çok birlikte hareket etmek durumundayız. Yapılamaz açılamaz denilen Ayasofya’yı hep beraber gördüler. Bizim derdimiz, milletin derdidir. Batıyı, Avrupa’yı anlarım ama benim içimi acıtan, kendi başarısızlıklarını kapatmak için iftiralarıyla gündem oluşturmaya çalışan Ana muhalefetin genel başkanıdır. 2023’te bu zihniyeti hep birlikte Cumhur İttifakı olarak sandığa gömeceğiz.” diye konuştu.

FIRAT 'AK PARTİ İNSANI YAŞARTARAK DEVLETİ YAŞATMIŞTIR'

Milletvekili İbrahim Halil Fırat, 7. Olağan genel kurulun hayırlı olması temennisinde bulunarak, “Söylenecek çok şey var ama sürenin az kalmasından dolayı fazla sözü uzatmayacağım. Kongrenin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Teşkilatımıza teşekkür ederken, girdiğimiz bütün seçimlerde yüzümüzü ağartan milletimize hassaten teşekkür ediyorum. Allah onlardan nazı olsun. AK Parti, insanı yaşatarak, devleti yaşatmıştır. Demokrasi ve hizmet anlamında milletinin yanında yer almıştır. Bundan sonrada bu şekilde yolumuza devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Milletvekili Muhammed Fatih Toprak ise,  kongrenin hayırlı olması temennisinde bulunarak, “2001’de kökleri mazide olan Türkiye’ye bir güneş doğdu. Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşları Türkiye’de bir hareket başlattı. AK Parti demokrat bir partidir, statükocu değildir, yerli ve millidir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde insan hayatına dokunun hizmetler yapıldı. Türkiye savunma sanayiinde yüzde 80-90 yurt dışına bağımlıyken, bu oran yüzde 10’a düştü. Türkiye milletiyle el ele vererek, ilerlemektedir. Hamd olsun dünyada sözü gecen güçlü devletler arasında yer alıyor.” diye konuştu.

Kılınç:Belediyenin borcunu ciddi oranda düşürdük

Belediye Başkanı Süleyman Kılınç ise, belediye hizmetlerine değinerek, “AK Parti 19 yılda bu ülkeye çok büyük hizmetler yaptı. Ama hala piskopatolojik bir muhalefet var. Belediye olarak bu memlekete neler yapabiliriz derdinde olduk. Sağ olsun, milletvekillerimizle birlikte battı çıktı yaptık. Bölgenin en büyük millet bahçesini yapmaya başladık. Alt yapısını bitirmiştik, şuan devam ediyor. Şehsi sel suları bakıyordu. Kuşaklama kanalı bitti, teslimatını yapacağız. Hem memleketin kültürü için Oturakçı Pazarının restorasyonuna başladık. En büyük sıkıntımız vahşi depolamanın yerine katı atık tesisi yaptık. Ulaşım ile ilgili kuzey, güney çevre yoları için çalışıyoruz.  15 mahalleye, 15 halı saha yapıyoruz. Beytul mala el uzattırmıyoruz. Belediyenin borcunu ciddi oranda düşürdük.” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, video konferans yöntemiyle bağlanarak partililere hitap etti

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Adıyaman, Aydın, Bingöl, Bitlis, Elazığ, Kilis, Manisa, Mardin ve Muş 7. Olağan İl Kongrelerine, Vahdettin Köşkünden video konferans yöntemiyle bağlanarak partililere hitap etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, Şubat ayı sonuna kadar tüm il kongrelerini bitirerek 7. Olağan Büyük Kongre öncesi hazırlıkları tamamlamayı hedeflediklerini söyledi.

"81 vilayetimizin tamamında her alanda yüzümüzü ağartan hizmetlere imza attık"

Salgın şartlarından dolayı, Ekim ve Kasım aylarındaki birkaç il dışında il kongrelerine katılamadığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İnşallah, aldığımız tedbirlerin ve geçtiğimiz günlerde başlattığımız aşı sürecinin başarıya ulaşmasıyla, bahar aylarından itibaren yeniden sizlerle yüz yüze hasret gidermeyi istiyoruz” dedi.

AK Parti’nin milletin kurduğu, bugüne kadar da milletin getirdiği bir parti olduğunun altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, parti teşkilatlarından üye kayıtları ve diğer çalışmalar vesilesiyle vatandaşlarla sürekli temas halinde olmalarını istedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz, yılın 365 gününü, günün 24 saatini milletimizin hizmetine adayan bir partiyiz. Dolayısıyla, AK Parti yöneticisi, her gün, her an milletimizle birlikte olan kişidir. Bu ülkede tatlı su demokratları vardır, demokratlıkları zoru görene kadardır. Bu ülkede bir de tatlı su siyasetçileri vardır, onların da yüzleri seçimden seçime görülür. Biz şartlar ne olursa olsun millî iradeye bağlılığımızı, milletimize olan hizmetkârlığımızı sürdüren bir kadroyuz.” diye konuştu.

Önlerine hangi engeller çıkartılırsa çıkartılsın, millî iradeyi üstün kılma mücadelelerinden taviz vermediklerini, başlattıkları yatırımları, projeleri, icraatları da en küçük bir kesintiye uğratmadıklarını anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle konuştu:

“Kuru kuruya demokratlık yapmadık, milletimize her alanda Cumhuriyet tarihinin tamamında yapılanların katbekat üstünde hizmetler getirerek bu mücadeleyi yürüttük. Hamdolsun, bu sayede 81 vilayetimizin tamamında eğitimden sağlığa, ulaşımdan enerjiye, spordan toplu konuta her alanda yüzümüzü ağartan hizmetlere imza attık. Ülkemizin bugünkü fiziki çehresinin sembolü olan eserlerin önemli bir bölümünü biz inşa ettik. Bugün de her ay birkaç tane köprünün, yolun, barajın, tesisin açılışını gerçekleştirerek hizmet siyasetimizi, eser siyasetimizi sürekli bir adım öteye taşıyoruz. Sel gider kumu kalır, insan ölür eseri kalır. İnşallah son nefesimize kadar milletimize eser bırakmak için çalışmayı sürdüreceğiz.”

“Ülkemizi yeni döneme hazırlayacak çalışmalara yöneldik”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2020 yılının koronavirüs salgınının yol açtığı sıkıntıların gölgesinde tamamlandığına işaret ederek, sağlık altyapısının gücü ve aldıkları diğer tedbirler sayesinde, bu sıkıntılı dönemi en az kayıpla tamamlamanın gayreti içinde olduklarını, daima milletin yanında olduklarını gösteren pek çok programı hayata geçirdiklerini aktardı.

Salgın döneminde dahi süren yatırımları süratle tamamlayarak milletin hizmetine sunmaya özel önem verdiklerini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Küresel siyasi ve ekonomik düzenin yeniden yapılanma sürecinin salgınla birlikte hızlandığı gerçeğini göz önünde bulundurarak ülkemizi yeni döneme hazırlayacak çalışmalara yöneldik. Eğitimden sağlığa, ulaşımdan enerjiye, sanayiden ticarete her alanda bu yeni sürece uygun atılımlar içindeyiz” açıklamasında bulundu.

Ekonomide güçlü bir yükseliş için gereken reformları yürüttüklerini ve geliştirdikleri politikaları kararlılıkla uyguladıklarını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu değerlendirmelerde bulundu: “Ülkemizin potansiyelini yatırım, üretim, büyüme, istihdam ve ihracat odaklı bir yaklaşımla harekete geçiriyoruz. Aynı şekilde dışarıda da tarihî bir dönüşümün altyapısını oluşturuyoruz. Doğu Akdeniz’den Karabağ meselesine kadar kritik meselelerde ortaya koyduğumuz güçlü irade sayesinde, bu konudaki kararlılığımızı tüm dünyaya gösterdik. Türkiye’nin bölgesel ve küresel gücü yükseldikçe ülkemize yönelik saldırıların da arttığı bir gerçektir. Bundan daha tabii bir şey de olamaz. Çünkü Türkiye yaptığı hamlelerle, zulüm ve sömürü üzerine kurulu asırlık bir düzeni kökünden sarsıyor. Artık bölgemizde, başka coğrafyalarda masa başında çizilen haritalar hayata geçirilemiyor. Artık bölgemizde, kapalı kapılar ardında yapılan planlar, masumların kanını pahasına uygulanamıyor. Artık bölgemizde, tabii kaynakların kolayca yağmalanması için rahatça iç savaşlar çıkartılamıyor, terör olayları körüklenemiyor. Artık bölgemizde, küçük çekişmeler kangren hâline dönüştürülerek ülkeler cendereye alınamıyor. Bu düzeni bozan bir ülkenin hedef tahtasına oturtulmaması mümkün mü? Türkiye’nin aleyhinde yürütülen kampanyalarda kullanılan malzemelere bir bakın, hepsinin de gerisinde işte bu sancıyı göreceksiniz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, tarihin kendi hükmünü verdiğine vurgu yaparak, Türkiye’yi demokrasi üzerinden eleştirenlerin, kuyrukları sıkıştığında demokrasi adına en utanç verici pratiklere imza atmaktan çekinmediklerine işaret etti.

“Çünkü bunlar için demokrasi kendi çıkarlarına hizmet ettiği sürece yücedir, çıkarlarına zarar verdiği anda ise derhal gözden çıkartılabilecek bir yüktür” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, aynı şekilde Türkiye’yi insan hakları ve özgürlükler konusunda eleştirenlerin, en küçük bir sıkıntıyla karşılaştıklarında, dünyanın en faşist uygulamalarına yöneldiklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Çünkü bunların hak ve özgürlük anlayışının sınırları, kendi refah ve konforlarının tehdit edildiği yerde biter. Terör örgütlerini başka yerlerde desteklerler, kendi topraklarında en küçük bir eyleme izin vermezler. Fikir ve ifade özgürlüğünün en büyük savunucusu görünürler, ama işin ucu kendilerine dokunduğunda yasakçılıkta sınır tanımazlar. Bu büyük Türkiye’nin kendi demokratik ve ekonomik önceliklerini belirleme, bunlara göre adımlar atma politikasının ne kadar doğru olduğunu göstermektedir.” ifadelerini kullandı.

“Büyük ve güçlü Türkiye’ye hiç olmadığımız kadar yakınız”

“Büyük ve güçlü Türkiye’ye hiç olmadığımız kadar yakınız” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yeter ki millet olarak birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize sahip çıkalım. Gerisi gerçekten çok kolaydır. İnşallah bu aydınlık geleceği, milletimizle omuz omuza hep birlikte inşa edeceğiz.” diye konuştu.

AK Parti’nin bugüne kadar 15 ayrı genel seçime, mahalli seçime, Cumhurbaşkanı seçimine, halk oylamasına girmiş ve hepsinden birinci parti çıkmış bir siyasi kadro olduğuna vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 seçimlerinin kritik öneme sahip olduğunu, 2023 seçimlerinin Türkiye için tarihî bir dönüm noktasında yaşanacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, hâlâ eski Türkiye özlemiyle yanıp tutuşanların, vesayetin, darbenin, terörün, sefaletin hâkim olduğu o kötü günleri ülkeye geri getirmek isteyenlerin var güçleriyle çalıştığı uyarısında bulunarak şöyle devam etti: “Geçtiğimiz 18 yılda Türkiye’nin demokratik ve ekonomik kalkınması yolunda büyük mücadeleler, gayretler ve fedakârlıklar sonunda elde ettiğimiz kazanımlara göz dikenlerin pervasızlıkları giderek artıyor. Hamdolsun milletimiz bunların gerçek yüzünü, gerçek niyetini, geçmişte ülkeye verdikleri zararı bildiği için, hiçbirine itibar etmiyor. Kendi partilerinin bünyesini örümcek ağı gibi saran taciz, tecavüz, hırsızlık, arsızlık, ahlaksızlık işlerinin üzerini örterek güçlerini korumanın peşinde olanları milletimiz çok iyi görüyor. CHP’nin başındaki zat partisindeki taciz ve tecavüz olaylarına tam 56 gündür sessiz, niye konuşmuyor, neden bütün bunlarla ilgili herhangi bir işlem yapmıyor? Şahsımıza ve partimize yönelik saldırıların artmasının gerisindeki sebeplerden biri de işte ayyuka çıkan bu kokuşmuşluğu gizleme gayretidir.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan bu saldırıların önünü millete doğruları anlatarak keseceklerini belirterek, “Gönül seferberliği anlayışıyla milletimize ne kadar yakından kendimizi anlatır, yalanları ortaya koyar, gelecek vizyonumuzu paylaşırsak, ülkemize ve şehrimize o derece büyük hizmet etmiş oluruz.” dedi.

“Kendini bu büyük ailenin, bu büyük davanın ferdi olarak hisseden herkese, gönlümüz de kapımız da partimizin tüm kademeleri de sonuna kadar açıktır, açık kalacaktır” ifadesini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin yüzü geleceğe dönük bir parti olduğunu ve bu şekilde hareket etmeyi sürdüreceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kongrelerde görev alacak partilileri tebrik ederek görevi devredecek ve bugüne kadar parti teşkilatlarında görev alanlara da teşekkür etti.

 AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli ise, "Milletvekillerimizin Adıyaman için nasıl canla başla çalıştıklarına ben şahidim değerli çalışma arkadaşlarımız Ahmet Aydın başkanımız başta olmak üzere Adıyaman için çok büyük mücadeleler verdi. Tütün meselesinde bir kanun çıktı o kanunun hazırlık aşamasında kanunun çıkartılmasında Adıyamanlı kardeşlerimizin çiftçilerimizin imkanlarını genişletilmesi noktasında nasıl mücadele ettiklerini çok büyük gayret ettiklerini o zaman gördük buna şahit olduk. Onun için ne mutlu size, ne mutlu Adıyaman'a, Ahmet Aydın gibi bir milletvekilleriniz var kendilerini tebrik ediyorum."dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın canlı bağlandığı kongrede, İl Başkanlığına Mehmet Dağtekin yeniden seçildi.