Anadolu Basın Birliği Malatya Şube Başkanı Zeki Dağ yayınladığı basın açıklamasıyla bu duruma tepki göstererek şunları söyledi ‘ .. Başta Öznur Çalık olmak üzere tüm Malatya AK Parti Malatya Milletvekillerine Malatya'da Basın , Yayın ve Medya kuruluşlarının çatısı konumunda bulunan Cemiyet ve Dernekler arasında yaptıkları ayrımcılık yapılması kabul edılemez.

Malatya’da görevlerini Malatya’mızın ve Ülkemizin hassasiyetlerini göz önünde bulundurarak Milli ve Manevi değerlere sahip çıkarak yayıncılık yapan bir çok basın ve medya kuruluşu var. Sadece işleri özgürce , korkusuzca ,bağımsız ve tarafsızca kamunun sesi ve vicdanı olan basın medya kuruluşları var.. Üzülerek söylüyorum  AK Parti Malatya Milletvekilleri Başta Öznur Çalık olmak üzere  maalesef Malatya'mızda böyle güzel basın ve medya kuruluşlarının birlikte olduğu bir çok Cemiyet ve Dernek varken sadece bir  cemiyeti ziyaret edip sanki onlar Malatya'nın tek cemiyeti gibi hareket etmelerini şiddetle kınıyorum..

 Peki başta Türkiye Geneli bir çok ilde Şubesi olan Ankara Genel Merkezli , Anadolu Basın Birliği Malatya Şubesi ve bizimle beraber diğer Basın Yayın Cemiyet ve Derneklerini neden görmemezlikten geliyorsunuz.. Bizim için bizleri görüp görmemenizin hiç ve hiç önemi yok sadece Anadolu Basın Birliği Malatya Şubesi Üyesi olan ve Türkiye Geneli Şubesi bulunan Birliğimizin tüm üyelerimde bundan sonra sizleri görmeyecek, duymayacak ve siz AK Parti Malatya Milletvekillerinin hiç bir şekilde haberlerini, mesajlarını görmezden gelecektir.

Anadolu Basın Birliği Olarak başta sayın AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık ve Diğerleri olmak üzere soruyorum.. Türkiye Geneli hangi Cemiyet ve Dernek Cumhurbaşkanlığı Referandumunda ve Seçimlerinde Malatya'da yaklaşık  Yüzün üzerinde Sivil Toplum Kuruluşunun düzenlediği Cumhurbaşkanlığı Referandumda tarafını belli ederek EVET bildirisine imza attı..  Biz Anadolu Basın Birliği Malatya Şubesi Olarak  Referanduma EVET imzası verme cesaretini gösterdik..  Eğer milletvekillerimiz o gün imza kampanyasını organize eden kişilere lütfedip sorarlarsa  bizlerin nasıl gövdemizi ve başımızı taşın altına koyduğumuzu göreceklerdir..  Ama geldiğimiz nokta AK Parti Milletvekillerinin Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında duran, Referanduma EVET diyen bir Derneği görmemezlikten gelmeleri tarafımızca kabul edilebilir bir durum değildir.

Başkan Zeki Dağ,  Yine yinelemek istiyorum AK Parti Milletvekillerinin derneğimizi ziyaret edip etmemelerinin benim ve üye arkadaşlarımız açısından hiç bir önemi yoktur. Bizim tepkimiz sadece Malatya'da malum bir cemiyet varmış gibi hareket etmeleridir. Basın arasından ayrımcılık yapılıyor. Yapılan bu ayrımcılık Malatya’mız için hiçte etik değildir. Demek ki Malatya'da yüzlerce üyesi bulunan diğer Cemiyet ve Derneklerin sizler için bir önemi yok. Son olarak 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü ziyaretlerinde de sadece bir cemiyeti ziyaret etmeniz, ayrımcılık yapmanız ve diğer basın ve medya kuruluşlarını görmezden gelme alışkanlığınız devam etmektedir... Bu vesile ile  Anadolu Basın Birliği Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Şube Başkanı olarak   aldığımız karar ile  Başta AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık ve Diğer Milletvekillerinin Haber , Mesaj ve diğer duyuruları  tüm üye arkadaşlarımızın Gazete , Dergi , Haber Siteleri ve Tüm Sosyal Medya Hesaplarından  sizlerin bizleri görmemezlikten gelme alışkanlığı gibi bizlerde sizleri görmezden gelip sizlere yayın mecralarımızda yer vermeyeceğiz....

Anadolu Basın Birliği Malatya Şube Başkanı Zeki Dağ,  Şunu da önemle belirtmek isterim bizim bu tepkimiz Malatya Basınını ayrıştıran bölen ve görmezden gelen AK Parti Malatya Milletvekillerinedir. AK Parti 18 Yıldır Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde tek başına her seçimi kazanan bir siyasi partidir. Bizim AK Parti ve Malatya AK Parti Teşkilatları ile hiç bir sorunu yoktur. Bizim tepkimiz yıllardır bir Cemiyet haricinde diğer Dernek ve Cemiyetlerin yolunu bilmeyen AK Parti Malatya Milletvekillerinedir...

Başkan Zeki Dağ , Bundan sonra lütfen  bana  ve dernek üyesi tüm arkadaşlarımıza milletvekili  basın bültenlerinizi yollamayın hiç bir şekilde değerlendirilmeye alınmayacaktır.. Ayrıca Malatya geneli Basın ve Medya arasında yaptığınız ayrımcılığı  en kısa süre içerisinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Dosya halinde Bildireceğimizden de hiç bir şekilde şüpheniz olmasın.. Saygılarımla… ‘ dedi.