Daha önce aralarında muhtarlık seçiminde husumet bulunan ve kaçak kazı ihbarı nedeniyle Gözel ve Göğüs ailelerinin fertleri arasında tartışma çıktı.

Ailelerin diğer yakınlarının da katılmasıyla büyüyen tartışma, bir anda tabanca ve tüfeklerin kullanıldığı kavgaya dönüştü. Kavgada 10 kişi silahla vuruldu.

Silahlı kavga ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda jandarma ve sağlık ekibi sevk edildi.

Kavga, jandarmanın müdahalesiyle son bulurken, sağlık ekiplerinin yaptığı kontrolde, Mehmet Gözel (61), Mustafa Gözel (43) ve Mehmet Göğüs (29)  olay yerinde hayatını kaybettiği, 4 yaralıdan 3’ü  Kâhta devlet hastanesinde tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Hastanede tedavi altına alınan yaralılardan İbrahim Göğüs (63), İbrahim Göğüs (32) ve Yusuf Göğüs (46) Yaşar Göğüs (21) doktorlar tarafından yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Jandarma ekipleri tarafından geniş güvenlik önlemi alındı

Çamdere köyü girişte İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından geniş güvenlik önlemi alınırken cenazelerini defnetmek isteyenlerin ise tek tek üst araması yapılarak mezarlığa alındı. Taziyeye katılan yakınları sinir krizi geçirdi.

Hayatını kaybeden 7 kişi toprağa verildi

Hayatını kaybeden Mehmet Göğüs, İbrahim Göğüs, İbrahim Göğüs ve Yusuf Göğüs, Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılan otopsinin ardından Sincik ilçesine bağlı Çamdere köyü mezarlığında kılınan cenaze namazlarının ardından yan yana toprağa verildi.

Mehmet Gözel, Mustafa Gözel ve Sincik ilçesine bağlı Çamdere köyüne 2 kilometre uzaklıkta bulunan başka bir mezarlıkta toprağa verildi.

6 kişi gözaltına alındı

İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından kavga sonrası başlattığı soruşturmada kavgaya karıştığı belirlenen 6 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan 6 şüpheli sorgulanmak üzere jandarma komutanlığına götürüldü.