Manavgat AK parti ilçe başkanı Av.Ahmet Ali Erol Manavgat ilçede sağlık alanında önemli bir yatırım olan 300 yataklı Devlet hastanesinin projesini basın toplantısıyla tanıttı.

İhtiyaç halinde 300 yataklı hastenenin 400 yataklı haline getirilebileceğinin altını çizen başkan EROL' bu proje yapım ıhalesi yapılmasıyla birlikte inşallah bu yıl sonu inşaatı için ilk harç dökulecektir dedi.

Ahmet Aydın 'Eski devlet hastanesi yerine 150 yataklı hastane yapılacak' Ahmet Aydın 'Eski devlet hastanesi yerine 150 yataklı hastane yapılacak'

EROL şunları söyledi '..

'Manavgat ilçemizin turizm, tarım ve hayvancılık alanında hızlı bir şekilde büyüyen ve göç alan bir kent olması nedeniyle Sn Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan 1 şubat 2021 tarihinde Antalya Ak parti il kongresinde Manavgata verdiği değerin ve önemin göstergesi olarak Manavgat devlet hastanesinin yapımının müjdesini verdi ve süreci yakınen takip etmektedir.

Sn Dış işleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu , İl Başkanımız ve milletvekillerimizin desteği ile Sağlık Bakanlığımızla yapılan görüşmeler ve yoğun istişareler sonucunda Manavgat İlçesi Aşağıışıklar Mahallesi 187 Ada 2 Parsele kayıtlı, 64.457,44 m2 lik arsa önce imar planında Sağlık Tesisi Alanı olarak planlanmış Sağlık Bakanlığımız adına 3 Eylül 2021 tarihinde tapusu tahsis edilmiştir . Sağlık bakanlığımıza tahsisi yapılmış bu arsa üzerinde, gerekli incelemeler tamamlanarak, 300 yataklı inşaat edilecek olan ve ihtiyaç halinde 400 yatak olarak kullanılabilecek Hastanemizin proje çiziminin bu ayın sonunda tamamlanmasının akabinde Bakanlığımızca yatırım ihalesi yapılacak olup inşallah bu yılın içinde temeli atılacaktır. Manavgatın özlemini çektiği modern hastanemizi kısa sürede Manavgat halkımızın hizmetine sunacağız.

A sınıfı olacak Manavgat Devlet hastanemizde ; Herşey son sistem teknoloji ile donatılacaktır.

225 hasta yatağı, 50 ileri seviye yoğun bakım yatağı, 20 Palyatif yatak sayısı, Ayrıca 11 adet tam donanımlı ameliyathanesi ve 110 Poliklinik Odası , Kalp merkezi , Önkoloji merkezi ,Yanık tedavi ünitesi 5 Mahkum yatağı , helikopter pisti olması planlanmaktadır. Böylelikle Manavgat ilçemiz, eski hastanemizle birlikte toplamda 500’ün üstünde tam donanımlı hasta yatağı bulunan, fiziki mekanları rahat, herkesin kolaylıkla ulaşacağı, son teknoloji ile donatılmış ve refah içerisinde hizmet alacağı sağlık sistemine kavuşmuş olacaktır. ' dedi.

Haber:GAP olay