Adıyaman İl Müftülüğüne bağlı Mehmet Kırçalı Kız Kur'an Kursu Hocası Nazlı Pektaş Yıldırım ve kurs öğrencilerinin çalışmaları ve hayırseverlerin katkısıyla 320 çocuğa bayramlık hediye edildi.

Adıyaman İl Müftülüğüne bağlı Mehmet Kırçalı Kız Kur'an Kursu Hocası Nazlı Pektaş Yıldırım ve kurs öğrencilerinin çalışmaları ve hayırseverlerin katkısıyla 320 çocuğa bayramlık hediye edildi.

Adıyaman İl Müftüsü Mehmet Taşcı, yaptığı açıklamada, hayırseverlerin katkısıyla giydirilen 320 çocuğun bu güzel günde mutlu olduğunu söyledi.

Taşcı, "Peygamber Efendimiz bir defasında sahabenin de bulunduğu bir ortamda 'Ben ve yetimi koruyup gözetenler cennette yan yana olacağız.' diyor. Yetimler gerçekten bizlere Allah'ın emanetleridir. Diyanet İşleri Başkanlığı Adıyaman İl Müftülüğümüz olarak Ramazan ayının bereketi, mağfireti, faziletin, erdemin ve iyiliğin ayı olan Ramazan'da Cenab-ı Allah'ın rahmeti, merhameti ve bereketinin üzerimize yağdığı bu Ramazan ayında birçok etkinlik ve hizmet ediyoruz. Tüm ihtiyaç sahiplerine ihtiyaçlarını ulaştırmak istiyoruz. Yapmış olduğumuz hizmetlerden biriside Kırçalı Kur'an Kursu öğreticimiz Nazlı hocamız ve onun ekibi öğrencilere güzel çalışmalar yaptılar. Hayırsever vatandaşımızın bu güzel bir günde çocuklarımızın yüzünü güldürdüğünden dolayı Allah razı olsun." ifadelerini kullandı.