Adıyaman’ın Kahta ilçesinde Kahta Bilim ve Sanat Merkezinde (Kahta BİLSEM) ünlü düşünür Samsatlı Lukianos’un hayatının anlatıldığı söyleyişi programı gerçekleştirildi.

' İletişim ' eğitimi verildi ' İletişim ' eğitimi verildi

Programa Adıyaman Kültür Turizm Müdürü Ahmet Günaydın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Lütfü Başli, kurum amirleri, öğretmen, öğrenci ve öğrenci velileri katıldı.

Öğrenci, öğretmen ve velilere yönelik düzenlenen söyleşide Eğitimci Yazar Mustafa Ekinci, dünyaca bilinen Samsatlı Lukianos’un düşünce yapısı ve eserleri hakkında bilgiler verdi.

Samsatlı Lukianos’un birçok ülkede bilinmesine karşın gerek Adıyaman’da gerek ise Türkiye’de yeteri kadar tanınmadığını belirten Eğitimci Yazar Mustafa Ekinci, retorikçe ve tarihin ilk erken bilim kurgu romanı sahiplerinden olan Samsatlı Lukianos’un eserlerinin incelenmesi gerektiğini söyledi.

Kahta BİLSEM Müdürü Mahmut Serkan Yerli, Adıyaman için önemli bir değer olan Samsatlı Lukianos’un hayatı ve eserlerini öğrenci, öğretmen ve velilere anlatan Eğitimci Yazar Mustafa Ekinci’ye teşekkür etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Lütfü Başli ise programın hazırlanmasında emeği geçen idarecilere, öğretmenlere ve Eğitimci Yazar Mustafa Ekinci’ye teşekkür etti.

Program Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürü Lütfü Başli tarafından Eğitim Yazar Mustafa Ekinci’ye teşekkür belgesi ve teşekkür plaketinin takdim edilmesiyle sona erdi.

Kaynak: (PHA)