Adıyamanlı yazar Aziz Özbilgiç tarafından hazırlanan ve yaşanmış gerçek öykülerden oluşan “Kırlangıç Yuvası” kitabı çıktı.

 Beyan yayınları tarafından basımı yapılan ve 9 öyküden oluşan “Kırlangıç Yuvası” kitapseverleri bekliyor.

Kırlangıç Yuvası - Yaşanmış Öyküler

Kitabın Yazarı Aziz Özbilgiç, yaşanmış gerçek hikâyeleri kitap haline getirdiği için mutlu olduğunu belirterek “Her insanın ömründe anlatmaya değer en az bir öyküsü vardır. Uzun ya da kısa. Anlamlı ya da anlamsız.  Ancak bazı öyküler vardır ki insanın hayatında derin izler bırakır. Seneler geçse bile unutulması, yok olup gitmesi mümkün değildir. Bir ömür boyu sizinle birlikte yaşar. Ta ki bu fani dünyadan göçüp gidene kadar.

Bu kitaptaki öykülerin tamamı yaşanmış öykülerdir. Her biri farklı zamanlarda ve farklı coğrafyalarda yaşanmıştır. Öykülerin kahramanları anlatmaya değer kimseler olarak hafızalarımızda kalmayı başarmıştır. Kimi öykülerin sonu hazin, kimi öykülerin sonu ise mutlu bitmiştir. Bu kitabı okurken sizi biraz geçmiş günleri özlemişlerin yolculuğuna çıkarmak istiyorum. Belki de bu yolculuktaki duraklarda çocukluğunuzu, gençliğinizi, unuttuklarınızı yeniden hatırlayacaksınız. Bazen özlem duyduğumuz, bazen göremediğimiz ve bazen de üzüldüğümüz birçok duygunun bir arada yaşandığına tanık olacaksınız. Kim bilir belki de “İşte bu benim öyküm.” diyeceksiniz. Aslı şu ki bu kitabı sadece ben yazmadım. Öykülerin kahramanlarından aldığım ilhamla yazmaya çalıştım. Umarım bu kitabı keyifle okur, her öykünün sonunda o duyguyu yaşar ve mutlu olursunuz.” İfadelerini kullandı.

EROL ‘ Manavgat Teşkilatı olarak seçime hazırız’ EROL ‘ Manavgat Teşkilatı olarak seçime hazırız’

Özbilgiç, ayrıca hafta sonu Kahramanmaraş’ta düzenlenecek olan Kitap Fuarında yer alacağını ve tüm kitapseverleri fuara beklediğini kaydetti.

haber:GAP olay