-"KENTİN DÖRT BİR YANINA AÇILAN YAZ SPOR OKULLARI GÖZ KAMAŞTIRIYOR"

Gaziantep Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, 1 Temmuz’da başlayacak kurslar, 9 Ağustos’ta son bulacağı bildirildi.

Açıklamaya göre, 28 Temmuz 2019’a kadar kayıtların alınacağı ücretsiz yaz okullarında uzman eğitmenlerin dokunuşuyla geleceğin yıldız adaylarının eğitileceği belirtildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in sözüne değinilen açıklamada, “Çocuklarımızı; fikren, zikren ve bedenen neye ihtiyacı varsa yapacağız, onları en iyi şekilde geleceğe hazırlamak durumundayız." sözlerinin yerini bulduğu ifade edildi.

-"YETENEKLİ ÇOCUKLAR MERCEK ALTINA ALINACAK"

Bu yıl açılacak 12 yaz spor merkeziyle, yetenekli çocuklar mercek altına alınacağı vurgulanarak, şöyle devam edildi,

"2018-2019 eğitim öğretim yılını aldığı karneyle taçlandıran binlerce çocuk, 3 aylık tatil süresini dolu dolu geçirmek için yaz okullarının yolunu tuttu. Yoğun ilginin gözlendiği kayıtlarda bugüne kadar 1000'in üzerinde çocuk, yeteneklerine göre kaydını yaptırdı. 12 branşta bir ay boyunca eğitim alacak çocukların kabiliyetleri ortaya çıkarılacak. Buna göre Büyükşehir Belediyesi Talat Özkarslı Spor Salonu’nda; basketbol, voleybol, badminton, karate, tekvando, güreş, judo ve jimnastik branşında kursiyerlere eğitim verilecek. Perilikaya Spor Salonu’nda; basketbol, voleybol, badminton, karate, tekvando, güreş, judo branşında çocuklar eğitilecek. Hasan Celal Güzel Millet Bahçesi’nde çocuklar; yüzme, basketbol, voleybol, futbol ve atletizmde eğitim alacak. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Spor Merkezi’nde; kursiyerler tenis ve futbol branşında kendisini geliştirecek. Hasan Doğan ve Batur Futbol Sahası’nda; geleceğin futbol yıldız adayları yetiştirilecek. Mehmet Şimşek Tenis Kompleksi’nde; tenis branşı üzerine eğitim verilecek. Öte yandan Şehit Hüseyin Gümüş İmam Hatip Ortaokulu, Nilgün İsmet Akınalan İlkokulu, Nesrin Mehmet Abar İlkokulu, Abdülkadir Konukoğlu Fen Lisesi ve Gaziantep Lisesi’nde; basketbol, voleybol ve badminton branşında eğitmenlerin nezaretinde yetenekli kursiyerler, ortaya çıkarılacak."denildi.


Kaynak:PHA