Öne Çıkanlar adıyaman beledıyesi Adıyaman sıratut cami Kahta disiplin kurulu başkanı Mahmut Konukoğlu (89) vefat etti gaziantep

Dağtekin ve Alkayış ‘ COŞKUYLA KUTLUYORUZ’

AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin, AK Parti'nin 19. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

DAĞTEKİN ‘ CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’LA SESSİZ DEVRİM GERÇEKLEŞTİRİLDİ’

Dağtekin mesajında,14 Ağustos 2001 tarihinde kurulan AK Parti, kuruluşundan yaklaşık bir yıl sonra iktidara geldiğini, 18 yıllık kesintisiz iktidarı sürecindeyse harici ve dahili onlarca badireler atlattığını belirterek “ Tüm bunlara rağmen Kurucu Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye’de sessiz bir devrim gerçekleşmiştir.” dedi.

Bundan 19 yıl önce AK Parti’nin kurulduğunu anımsatan Başkan Dağtekin, şu ifadelere yer verdi:

“Partimiz kurulduğu gün Cumhurbaşkanımızın ‘Artık Türkiye'de hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’ sözleri hala hafızalarımızda. Evet, o günden sonra hem Türkiye’de hem de dünya da hiçbir şey eskisi gibi olmadı. Öncelikle 14 Ağustos 2001’den sonra Türkiye siyasal hayatında nadir rastlanabilecek bir durumla, sürekli seçimleri kazanmasının ötesinde, aynı zamanda en yakın rakibine karşı büyük oy farkıyla iktidar olan ve bu seçim kazanma başarısını uzun dönem devam ettiren bir siyaset tarzı ortaya çıktı. Elbette bunu anlamak için  ‘AK Parti tarz-ı siyasetini çok iyi analiz etmememiz gerekiyor. Hiç kuşkusuz bu siyaset tarzının oluşmasında Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın karizmatik liderliği ve kurucu dinamiği en önemli faktördür. Tarih, liderimizi pek çok güzel işler ve hizmetlerle anacak ama en çok ve en takdirle, minnetle anılacağı iş; demokrasimizin hiçbir etki altında kalmadan milletin istediği şekliyle tezahürünü sağladığı için olacaktır.

Zaten, her fırsatta gücünü sadece milletten aldığını ifade eden Sayın Cumhurbaşkanımızın, sistem her tıkandığında, her kriz anında en büyük hakem olarak gördüğü halk oylaması yoluyla millete gitmesi; her krizi halk iradesiyle aşan bir siyaset modeli geliştirmesi de bundandır. MİT tırları kumpası, gezi ayaklanması, 17-25 Aralık FETÖ'nün yargı ayağının yürüttüğü darbe girişimi ve 15 Temmuz darbe kalkışması.  Bunların hepsini milletimiz kah sandıkta oylarıyla, kah sokakta, kah çıplak elleri ve bedeniyle tankları durdurarak engelledi. 15 Temmuz gecesi kanlı darbe girişimine karşı gösterilen bu direniş,  bu bilinç ve Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan’ın liderliği sayesinde mümkün oldu.

Milletimiz, liderimize güvendi ve onun üzerinden Türkiye’ye karşı oynanan kirli oyunu bozdu. Sosyal ve siyasal ve hatta darbe yoluyla yapamadıklarını en son ekonomi üzerinden yapmaya kalktılar, onu da başaramadılar. Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüsle mücadelede ise Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ne denli doğru bir yönetim biçimi olduğu daha iyi anlaşıldı. Kararların hızlı alınabilmesi, etkin ve aynı hızla uygulanabilmesi, elde edilen başarının en önemli sebeplerinden biridir. Hükümet icraatını yaparken, bu icraatları destekleyen ve besleyen güçlü Gazi Meclis’imiz de ; çıkardığı yasalarla son derece etkin rol aldı. Ayrıca Sağlık için yapılan devasa yatırımlarımızın ne anlama geldiği, ne kadar kıymetli olduğu bugünlerde daha iyi anlaşılıyor.

Bütün bunlar ancak, güven veren liderlik sayesinde mümkün olabiliyor. İnşallah bizlerde bu anlamlı günü Ankara’da kutlayacağız.

 Bu yıl ‘Milletimizle Beraber İnandığımız Yolda AK Parti 19 Yaşında’ konseptiyle gerçekleştirdiğimiz 19.Kuruluş Yıldönümümüz vesilesiyle inşallah nice 19 yıllar diyor; bu davadan,  bu mücadeleden vazgeçmeden yolumuza devam edeceğiz.

ALKAYIŞ ‘MüCADELEDEN VAZGEÇMEDEN YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ’

" Alkayış'tan AK Parti Teşkilatı'nın 19. kuruluş yıl dönümü mesajı

AK Parti Adıyaman Merkez İlçe Başkanı Av. Mustafa Alkayış, AK Parti Teşkilatı'nın 19. kuruluş yıl dönümünü nedeniyle mesaj yayımladı.

Alkayış, mesajında,"AK Parti camiası olarak partimizin 19. kuruluş yılını muhabbet ve coşku ile kutluyoruz."dedi.

"Türk siyasi hayatının dönüm noktalarından birinin  AK Parti'nin siyasette yer almasıdır" diyen Alkayış, şunları kaydetti:

"AK Partimizin siyasette yer almasından sonra siyaset bambaşka bir istikamete ve bir vizyona evrildi. Bu evrilen vizyonun bugün 19. yıl dönümünü kutluyoruz. Türkiye AK Parti'den önce ve AK Parti'den sonra iki kısımda değerlendirilir dersek abartmış olmayız. Çünkü AK Partimizin kuruluşundan önce antidemokratik uygulamalar seçimle gelinse bile hukuk dışı, siyaset dışı kurumların halk iradesi üzerindeki baskıları önemli bir yer tutuyordu.

AK Parti iktidara gelmesinden sonra antidemokratik uygulamaların sonlandırılması ülkenin şeffaf hale getirilmesi ve halk egemenliği dışında başka hiçbir gücün belirleyici olmaması yönünde ciddi adımlar atıldı. Bu adımlar başta anayasamız olmak üzere ciddi değişimler oldu ve bunun en son örneği de Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi oldu."

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile halk doğrudan doğruya Cumhurbaşkanını seçebildiğini ve kuvvetlerin tamamının halkın denetimi altında olduğunu ifade eden Alkayış, "AK Parti ile beraber her şeyin ölçüsü belirleyicisi sandıklar, demokrasi ve seçim oldu bu noktada da halkımızın teveccühü desteği artarak devam ediyor. AK Parti'miz elbette ki belli bir siyasal düşünceye belli bir dünya görüşüne dayanmaktadır. Burada Anadolu insanının yüzyıllardan damıtılarak getirdiği önce ahlak ve maneviyat yerli ve milli olma ve halk egemenliği dışında ve hakkın rızası dışında hiçbir şeyi kabul etmeme bu düşüncenin temelini oluşturmaktadır. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde AK Parti'miz inşaallah ülkemizi, bölgemizi ve bütün insanlık alemini daha yaşanılabilir ve müreffeh bir seviyeye getirmek için gayret etmeye devam ediyor."ifadelerini kullandı.

Alkayış, AK Parti ailesi olarak 2023-2071 hedeflerine doğru yol aldıklarını belirterek, mesajını şöyle tamamladı:

"2023'te Türkiye Cumhuriyeti Devleti tam bir asrı geride bırakacak bu yeni yüzyılda geçmişte yaşadığımız sorunları ülkemiz yaşamasın ve artık küresel bir güç olsun ülkemiz istiyoruz. Bu nedenle de AK Parti camiası olarak yolumuza çizgimize devam ediyoruz. Cumhurbaşkanımızın önderliğinde İnşaallah AK Parti'miz tüm bu hedefleri de yerine getirecek ve Türkiye insanlık aleminde hak ettiği yeri alacak, fakir fukara, garip gureba müreffeh bir hayat yaşayacak ve dünyanın neresinde Mazlum ve mağdur varsa bilecek ki kendisini seven kendisini takip eden bir teşkilat var bu teşkilatın adı da AK Parti’dir. Bu vesileyle AK Partimizin 19.kuruluş yıldönümünü kutluyor ve kuruluşundan bugüne kadar davamızda hizmeti geçen herkese çok teşekkür ediyorum."

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
“”