Yerli düşünce derneğinin yönetim kurulu aylık olağan toplantısında konuşan Yerli düşünce derneği onursal başkanı Yalçın TOPÇU 'TBMM Bağımsız Türkiye'nin Teminatıdır' dedi.

Aylık çalışmalalrın gözden geçirildiği Yerli düşünce derneği Yönetim kurulu toplantısında söz alan Onursal başkan Yalçın TOPÇU Nisan ayında Türkiye Cumhuriyetinin dünyaya ilan edildiği bir yıl olduğuna dikkat çekerek günün anlam ve önemine vurgu yaptı.

Topçu konuşmasında şunları söyledi 'Hayırlı Ramazanlar diliyor sizleri saygıyla selamlıyorum. Allah tuttuğumuz oruçları ve yaptığımız ibadetleri kabul eylesin. TBMM'ni'n açılışının 102. yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.  Değerli Kardeşlerim, Büyük Türk Milletinin, esareti asla kabul etmeyeceğini en zor şartlar altında bile kendi kendini yönetme kabiliyetine, inanç ve iradesine sahip olduğunu bütün dünyaya ilan edildiği  TBMM’mizin  kuruluş yıl dönümü kutlu olsun. Milli iradenin temsilcisi TBMM, demokrasimizin, istiklal ve istikbalimizin kazanıldığı karargah, aziz milletimizin devleti  yöneten yasaları yapan iradesi, tam bağımsız güçlü Türkiye’nin de teminatıdır. Devletimiz, uluslararası hukuktan kaynaklanan meşru müdafaa hakkını kullanarak küresel ve  bölücü terörü örgütünü kaynağında imha etmek için başlattığı  “Pençe Kilit Operasyonu” komşularımızın egemenlik haklarına, toprak bütünlüğüne azami saygı ve dikkat gösterilerek başarı ile icra edilmektedir. Devletimizin kendi  güvenliğimizin yanı sıra komşularımızın ve bölge insanının da güvenliğini ve huzurunu sağlamak için gerçekleştirildiği bu harekatta  Cenab-ı Hak yar ve yardımcı olsun, bu terör örgütü mensuplarını ve bunları besleyerek bölgemizin ve ülkemizin başına musallat edenleri de El-Kahhar ismi şerifi hürmetine kahreylesin, şehidlerimize cennetini ve cemalini, kahraman gazilerimize de sağlık ve esenlikler nasip eylesin inşallah. Kardeşlerim, bizim çocuklarımız, bizlerin olduğu kadar tarihi misyonumuzun gereği, Türk-İslam Dünyası ve mazlum ve mağdur insanlık içinde  geleceğin güvencesidir. Atatürk’ün, 23 Nisan’ı hediye ettiği çocuklarımız, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine ulaştıracak, nizam ve merhamet medeniyeti ile insanlığı yeniden buluşturacaktır. Yerli Düşünce Derneği ve Dergisi mensupları olarak aziz milletimizin, sevgili çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, Milli Mücadelemizin Baş Komutanı, Cumhuriyet’imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnetle, rahmetle ve saygıyla anıyorum. Bu düşüncelerle sözlerime son verirken, 24 Nisan 1983’de  ebediyete irtihal eden, “Binaenaleyh, milliyetçilik aynı zamanda bir medeniyet davasıdır” diyen ve  bizlerin fikri tekamülünde çok önemli bir yeri olan, yerli ve milli mütefekkirimiz, Türk-İslam Fikir Okulunun  önemli ismi Prof. Dr.Erol Güngör hocamızı da rahmet, saygı ve şükranla anıyor, sizleri saygıyla selamlıyorum.” dedi. Hebar:GAP olay

Musa Yıldırım ‘badem üreticisine sahip çıkacağız’ Musa Yıldırım ‘badem üreticisine sahip çıkacağız’