Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, eşi Serinay Çuhadar’la birlikte Adıyaman İl Müftülüğü bünyesindeki Mehmet Kırçalı kız ve erkek Kuran Kursunu ziyaret ederek, çocuklarla bir araya geldi.

Adıyaman'da, okulların yaz tatili dönemine girmesiyle birlikte Diyanet İşleri Başkanlığının 81 ilde başlatmış olduğu yaz kuran kursları ile birlikte camiler çocuk sesleriyle şenlendi.

Çocukların ve gençlerin dini eğitim almaları noktasında büyük bir öneme sahip olan yaz Kur’an kursları, Adıyaman’daki tüm cami ve Kur’an Kurslarında devam ediyor.

Vali Mahmut Çuhadar, eşi Serinay Çuhadar’la birlikte Adıyaman İl Müftülüğü bünyesindeki Mehmet Kırçalı kız ve erkek Kuran Kursunu ziyaret ederek, çocuklarla bir araya geldi.

Vali Mahmut Çuhadar, çocuklarla sohbet ederek okudukları duaları dinledi.

 Haziran ayında başlayan yaz Kuran Kursları ile birlikte Adıyaman’daki Camilerde çiçekler açıldığını ifade eden Vali Mahmut Çuhadar, “Yaz dönemi ile birlikte çocuklarımız boş zamanlarını kuran öğrenerek değerlendiriyor. Amacımız geleceğimiz olan çocuklarımızın çift kanatlı kuş misali bir taraftan pozitif ilimlerle mücehhez olurken diğer taraftan millî ve manevi değerlerine bağlı, vatan ve millet aşkıyla gönülleri coşan insana hizmeti kutsal sayabilecek bir nesil yetiştirmektir. Çocuklarımızı güzel bir şekilde yetiştiren ve onlara güzel şeyler öğreten kuran kursu hocalarımıza, imamlarımıza ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum “dedi. 

Vali Mahmut Çuhadar ve eşi Serinay Çuhadar daha sonra kuran kursunu gezerek, öğrencilere çeşitli hediyeler ile katılım belgelerini verdiler.

Mehmet Kırcalı kuran kursu öğretmenleri vali Çuhadar’ın kurs çocuklarına ilgisinden dolayı mutlu oldular.

Çocuklar ve kurs öğretmenleri Vali Çuhadar’la hatıra resmi çekindiler.

 Kaynak:gapolaygazetesi.com

Merinos Mustafa Rabuş Camii ibadete açıldı Merinos Mustafa Rabuş Camii ibadete açıldı