"650 bin kişi gözaltına alındı, 230 bin kişi yargılandı"

Yerli Düşünce Derneğinin düzenlediği toplantıda  konuşan  Yalçın Topçu, "Onların Çocukları tarafından, milli iradeye ve milletin çocuklarına karşı 27 Mayıs'tan 20 yıl sonra 12 Eylül'de Türkiye'nin büyüme, kalkınma, güçlenme ve demokrasi hedeflerine yetişmiş idealist insan envanterine ikinci defa kanlı bir darbe daha vuruldu.

12 Eylül’de 650 bin kişi gözaltına alındı, 210 bin davada 230 bin kişi yargılandı. 7 binden fazla insan için idam istendi. 517 kişiye idam cezası verilip, 50 kişi idam edildi. 14 bin kişi vatandaşlıktan atılıp, 100 bine yakın insan örgüt üyesi suçundan yargılanıp, 30 bin kişi sakıncalı diye işine son verildi. 4 bine yakın öğretmen ve yüzlerce üniversite görevlisi açığa alınıp bir de kamu haklarından men edilmişti"

"Ya olacağız ya öleceğiz diyerek emperyalistlerin mankurt darbecilerine göğsümüzü siper ettik"

Gerçekleştirilen 12 Eylül darbesinde gösterilemeyen direniş 15 Temmuz darbe girişiminde gösterildiğini ve zafer kazanıldığını belirten Topçu şunları söyledi:

"Bizim kuşağımız, 'Şartların olgunlaşmasını bekledik!' diyen 12 Eylül darbesini yapan Gözkamanların ve Washington'da Türk-ABD Konseyi kapanış balosunda 'Sincan'da demokrasiye balans ayarı yaptık' diyen 28 Şubat post modern darbeci mankurtların zalimce ve hak hukuk tanımaz uygulamaları ile büyük zulümler gördü ve telafisi olmayan mağduriyetler yaşadı.

ÇOK ŞÜKÜR SİNMEDİK YILMADIK

 Ama çok şükür yılmadık, sinmedik dedelerimizin 27 Mayıs'ta, babalarımızın 12 Eylül'de yapamadıklarını, 28 Şubat'ta 'Namlusunu Millete Çevirmiş Tanka Selam Durmam' diyen cennet mekân Muhsin Başkan'ım ve 28 Şubat Cuntası tarafından kurulan Batı Çalışma Grubuna karşı Demokrasi Çalışma Grubunu kuran rahmetli Hasan Celal Güzel Ağabey gibi biz de 15 Temmuz'da 'ölümüne, ölümüne' diyen Cumhurbaşkanımızın yanında 'ya olacağız ya öleceğiz' diyerek emperyalistlerin mankurt darbecilerine göğsümüzü siper ettik. Milletçe onlara biz öyle bir darbe yaptık ki, feryatları Pensilvanya'ya ulaştı."

"Zalimler için de cehennem var"

Bu güne kadar karşılaştıkları her türlü sorunla mücadele ettiklerinin altını çizen Topçu şöyle dedi:

"Bugün burada bu mütevazı toplantı vesilesiyle bir araya gelen bizlerin ayrı ayrı kaderi gereği yaşadığı acı mağduriyetleri var. Fakat bizler inanıyoruz ki, zalimler için de cehennem var. Ama şunu gururla söylemek isterim ki; bizler acı çektik, mağdur edildik, gadre uğradık ama eğilip bükülmedik, darağaçları gösterilerek tehdit edildik fakat adamlığımıza gölge düşürmedik, çok şükür her birinizin şerefli bir mazisi, destansı bir hikayesi var. 'Onların Çocuklarının', 'Milletin Çocuklarına karşı yaptıkları 27 Mayıs, 12 Eylül, 28 Şubat ve 15 Temmuz darbelerini yapan kuklaları ve onların iplerini elinde tutanları lanetliyor, mağdur ve mazlumlarını da saygı, rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyoruz. Allah, vatan, millet ve devlet için canlarını feda eden bütün aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor; gazilerimize sağlık ve esenlikler diliyoruz. Birliğimiz ve dirliğimiz daim olsun. Allah; vatanımızı, milletimizi, devletimizi korusun, yüceltsin ve yükseltsin." dedi.