İstanbul Kahtalılar federasyon başkan yardımcısı Mehmet Nuri SÜT 6 Şubat depreminde Adıyaman’ın ağır bir darbe aldığını ve devlet-millet dayanışmasıyla yaraların sarılacağını söyledi.

Kaymakam Ayaz ‘Basın En Büyük tanıtım Aracı’ Kaymakam Ayaz ‘Basın En Büyük tanıtım Aracı’

İstanbul Kahtalılar federasyonu başkan yardımcısı Mehmet Nuri Süt, Kâhtalılar dernek başkanlarından Çober köyü yardımlaşma derneği başkanı Miktad Çevik ve Kahta Bağbaşı köyleri dayanışma derneği başkanı Ahmet Çelik GAP gazeteciler birliği genel başkanı Zeynel Abidin Kıymaz’ı ziyaret ettiler.

Ziyarette GAP gazeteciler birliği genel başkanı Zeynel Abidin Kıymaz GAP gazeteciler birliği genel merkezinin faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. Cemiyet olarak Adıyaman’ın yurt içi ve dışında geniş bir diasporası olduğuna dikkat çekerek Adıyaman Adıyaman’dan ibaret değil dedi.

İstanbul Kahtalılar federasyonu başkan yardımcısı Mehmet Nuri Süt 6 Şubat Depreminin Adıyaman’ı adeta haritadan sildiğine dikkat çekerek yaraların sarılması için İstanbul’daki vakıf ve derneklerinde ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.

Süt ‘depremde bende aile yakınlarından çok kimseyi kaybettim. Depremden sonra yardım tırları Adıyaman’a getirdik ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya çalıştık. Memleketimiz çok zor günler geçiriyor. Devlet millet dayanışmasıyla İnşallah yaralar sarılacak ve memleketimiz yaşanır modern bir kent olacaktır’ dedi.

Haber: GAP olay

Editör: Zeynel abidin Kıymaz