Ülke genelinde Kovid-19 salgın tedbirleri çerçevesindeki kademeli normalleşme kapsamında, 01 Haziran 2021 Salı günü tüm ilkokullarda ve okul bünyesindeki ana sınıflarında haftada 2 gün yüz yüze eğitime başlandı.

İl Millî Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, seyreltilmiş olarak yüz yüze eğitime başlayan ilkokul öğrencilerimizi sınıflarında ziyaret ederek öğrencilerin okullarına kavuşma heyecanlarına ortak oldu.

Ziyarette konuşan Alagöz, "Öğrencilerimiz okullarına, biz de öğrencilerimize kavuşmanın heyecanını yaşıyoruz. Kademeli normalleşme sürecinde salgın ile mücadelenin devam ettiği bilinciyle okulda, evde, günlük hayatta salgın kurallarına hassasiyetle uyarak ve çevremizdekileri de bu konuda örnek olarak öğrencilerimiz tam zamanlı olarak okullarına kavuşmalarını sağlamak elimizde." dedi.

Alagöz sözlerini, köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki okullarımızda yüz yüze eğitimin 01 Haziran Salı gününden itibaren haftanın 5 günü tam zamanlı olarak başlandığını belirterek, 07 Haziran Pazartesi günü ise tüm ortaokul ve liselerde haftada 2 gün olarak yüz yüze eğitime başlanacağını, yüz yüze eğitimlere katılımın isteğe bağlı olup "Eğitim kurumlarında hijyen şartlarının geliştirilmesi ve enfeksiyon önleme kontrol kılavuzundaki koşullar doğrultusunda gerçekleştirileceğini anımsattı.