Bakan Özhaseki  Adıyaman'da Şahin ailesini ziyaret etti

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Adıyaman’da Yerinde Dönüşüm Projesiyle ev yapan Şahin ailesinin evine konuk oldu.

Ziyaret sırasında samimi anlar yaşanırken; ailenin küçük torununun fotoğraf çekimi sırasında objektiflere kalp işareti yapması ise herkesi gülümsetti.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, deprem bölgesinin hızla ayağa kaldırılması için hayata geçirilen “Yerinde Dönüşüm” Projesine başvurarak aldığı hibe ve kredi desteğiyle evini yerinde dönüştüren Adıyamanlı Şahin ailesini ziyaret etti. Yerinde Dönüşüm ile 4 daireden oluşan bir bina yaptıklarını söyleyen Mustafa Şahin, “Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na, emeği geçen arkadaşlara, herkese teşekkür ediyorum. Bugünlere kavuştuk.” dedi.

Bakan Özhaseki, deprem bölgesindeki çalışmalara vurgu yaptı

Bakan Mehmet Özhaseki, depremin ardından konutların bir an önce yapılması için çalışmalara başladıklarını belirterek, “Bir taraftan hazine arazilerinde, bir taraftan da şehir merkezlerindeki rezerv alanlarda çalışmalara başladık. Bir yandan da sizler gibi evini yerinde yapmak isteyenlere destek sağladık. Yüz binlerce ev yapmak için gayret ediyoruz.” diye konuştu.

ASİAD’dan Belediye Başkanı Dursun'a teşekkür ziyareti ASİAD’dan Belediye Başkanı Dursun'a teşekkür ziyareti

Kalp işareti herkesi gülümsetti

Ziyaret sırasında samimi anlar da yaşandı. Ailenin küçük torununun fotoğraf çekimi sırasında objektiflere kalp işareti yapması herkesi gülümsetti.

Bakan Özhaseki, "Elimiz kirli" diyen işçinin ellerini tutup, "Allah işinizi rast getirsin” dedi

Öte yandan Bakan Mehmet Özhaseki, Yenimahalle’deki inşaat alanında gezerken; müteahhit ve teknik personel ile de bir araya geldi. Ardından işçilerin yanına giden ve onlarla tokalaşan Bakan Özhaseki’ye içlerinde bir işçi ‘Elimiz kirli’ diyerek elini uzatmaya çekindi. İşçilerin ellerini daha sıkı kavrayan Bakan Özhaseki, "Allah işinizi rast getirsin" diyerek hepsiyle tokalaştı.

Kaynak : PHA

Editör: Zeynel abidin Kıymaz