Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, eşi Sibel Tatar ile birlikte BRTK'nın 60. ve Güzelyurt Portakal Festivali'nin 45. yılı vesilesiyle düzenlenen KKTC Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın, Gazi Set Orkestrası'yla birlikte verdiği konseri izledi.

Demokrasi nöbetinde Akyazı tek yürek Demokrasi nöbetinde Akyazı tek yürek

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar konserde yaptığı konuşmada, BRTK'nın 60. ve Güzelyurt Portakal Festivali'nin 45. yılında Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın Gazi Set Orkestrası ile birlikte konser vermesinin önemine dikkat çekti.

Gazi Set Orkestrası’nın yıllardır Kıbrıs Türk Kültürüne katkıda bulunduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar, grup üyelerini yakından tanıdığını ve takdir ettiğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Tatar; kültür, sanat ve müziğe sahip çıkarak Kıbrıs’ta ayrı bir halk olduğunun gösterildiğini belirterek, “Kimse bize engel olamaz, ayrı bir halk olarak varız ve var olacağız. KKTC sonsuza dek yaşayacak” dedi.

Sahnede sergiledikleri performanstan dolayı Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’na ve Gazi Set Orkestrası’na teşekkür eden Cumhurbaşkanı Tatar, kuruluşunun 60’ncı yılı nedeniyle BRTK’yı ve festivalin 45’nci yılından dolayı Güzelyurt Belediyesi’ni tebrik etti.

Kaynak: KKTC Cumhurbaşkanlığı haber portalı

Editör: Zeynel abidin Kıymaz