Adıyaman İl Genel Meclisi’nin yaptığı ek bütçe ile 181.860.000 TL ödenek hizmete aktarıldı.

Yalçın TOPÇU ‘Başka Türkiye yok’ Yalçın TOPÇU ‘Başka Türkiye yok’

İl Özel İdaresi’nin 2022 yılına ait ek bütçesi 181.860.000 TL ödenek olarak İl Genel Meclisi tarafından kabul edilerek kararlaştırıldı. Ek Bütçe ve diğer çalışmalara ilişkin önemli açıklamada bulunan İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Can Erdoğan, kırsala yönelik bu yılı kapsayan hizmetlerin ivedilikle bitirilmesi için yoğun bir çalışma yürüttüklerini ifade ederek açıklamalarına devam etti:

"Adıyaman İl Genel Meclisi olarak köylerimize yönelik hizmet ağını güçlendirecek ve köylerimizin görünümünü adeta şehir yapısına yakınlaştırmak için bizlere destek olacak önemli bir konuyu görüşüp karara bağladık. 2022 yılını kapsayacak ve köylerimize hizmet sunumunu noktasında bizlere destek olacak Ek Bütçe görüşmemizi tamamladık. Bunun sonucunda İl Özel İdaresi'nin 2022 yılı Ek Bütçe ve Ödeneğini 181.860.000 TL olarak İl Genel Meclisimizde görüşerek karara bağladık. 2022 yılı İl Özel İdaresi Ek Bütçesinin Adıyaman’ımıza hayırlı olmasını diliyorum. Daha önce yaptığımız bütçede olduğu gibi İl Özel İdaresi 2022 yılı Ek Bütçesinde de yeniliklerin daha ön planda olduğu hizmetleri kapsayan konular için harcamalar belirlenmiştir

"Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Ak Parti Hükümetlerinin 20 yıllık süreçte her alanda yapmış oldukları hizmetler ile halkımızın takdirini kazanmış ve kazanmaya da devam etmektedirler. Adıyaman’ımıza yaptıkları hizmet ve destekleriyle başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, hizmet sunmak noktasında girişimleri ve çabalarıyla TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanımız Sayın Ahmet Aydın, Milletvekillerimiz Sayın İbrahim Halil Fırat, Sayın Muhammed Fatih Toprak ve Sayın Yakup Taş, İl Özel İdaresi’nin yaptığı hizmetlerde projeleri ve alınan kararların onayı ile köylerimize yönelik yapılan hizmetlerde büyük destekleri bulunan Sayın Valimiz Mahmut Çuhadar, İl Genel Meclisimiz ile uyumlu ve koordineli bir çalışma yürüterek kararların sevk ve idaresiyle İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Sayın Sami Işık ve aldıkları doğru kararlarla İl Genel Meclisi Üyelerimiz ile beraber 453 köy ve 507 mezramıza hizmet etmeye devam edeceğiz.

Halkımızın takdirleri ile gelmiş olduğumuz bu görevlerde temel amacımız en iyi hizmeti en kısa sürede ve en etkin bir şekilde halkımıza sunmaktır. Göreve geldiğimiz günden bugüne gayemizin yani hizmet etme amacının dışına çıkmadık, Allah’ın izniyle de çıkmayacağız. Mesai mefhumu bizler için kabul görülen bir kavram değil. Her an da, hafta içi hafta sonu sürekli sahada olmaya gayret ettik ve hatta makamımıza geçip de koltukta dahi oturmamaya özen gösterdik. Çünkü halkımız kendi hür iradesiyle bizlere bu yetkiyi vermiş ve aynı şekilde bizlerden de hizmet beklemektedir. Derdimiz Ak Parti kadroları olarak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla halkımıza, İlimize hizmet etmektir. Fikrimiz ve niyetimiz daim olsun. Bu zamana kadar hizmet etme veya çalışma konusunda hiçbir zaman imtina etmedik ve etmeyeceğiz. 2022 yılı içerisinde yapılan bütçeler ve ek ödeneklerle yılsonuna kadar köylerimize yönelik yapılan programlar kapsamında ve daha da hizmet çıtasını yükselterek halkımıza en iyi hizmeti ulaştırmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz"

Kaynak: (PHA)