Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyaret ederek yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Gönen, öğretmen ve öğrenciler tarafından atölyelerde "Kütüphanesi olmayan okul kalmasın" projesi kapsamında il genelindeki kütüphanesi olmayan tüm okullara kurulmak üzere hazırlanan kütüphane raflarını ve okulda yapılan diğer çalışmaları gördü. İnşaat Emlak ve Donatımdan Sorumlu Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Altındal ve Mesleki ve Teknik Liselerden Sorumlu Şube Müdürü Necmettin Beyaz’dan hazırlıklar ve çalışmalara ilişkin bilgiler alan Gönen, çalışmaların en kısa sürede ve titizlikle hazırlanması talimatını verdi.

Atölyelerde çalışan öğretmen ve öğrencilerle bir süre sohbet edip çalışmalarında başarılar dileyen Gönen, “Meslek liselerimiz üretime, istihdama ve mesleki becerilerle donanmış bireyler yetiştirme konusunda fabrika gibi çalışarak ülkemiz kalkınmasına katkı sağlayacaklardır” dedi.

Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen okulları ziyaret etti

Adıyaman İl Milli Müdürü Hakan Gönen başkanlığında oluşturulan inceleme, tespit ve denetim komisyonu, bu hafta Gölbaşı’nda incelemelerde bulundu.

Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen'in başkanlığında, Maarif Müfettişleri İl Koordinatörü Atıf Bostancı, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve tüm şube müdürlerinin katılımıyla oluşturulan inceleme, tespit ve denetim komisyonu, eğitim öğretimle ilgili incelemelerde bulunmak, ilçede görev yapan yönetici ve öğretmenlerle bilgi alışverişi yapmak ve yüz yüze eğitim gören öğrencilerimizle bir arada olmak için yaptığı ilçe gezilerinde bu hafta Gölbaşı’nı ziyaret etti.

Gölbaşı’nda müstakil müdürlükleri bulunan okulları, pansiyonları ve Gölbaşı Halk Eğitim Merkezini ziyaret ederek eden komisyon üyeleri, okulların, kurumların tertip ve düzeni, dersliklerin ve diğer bölümlerinin eğitim öğretime hazır olma ve uygunluk durumu; okullarda akademik başarıyı arttırmaya yönelik oluşturulan kurullar, okuma alışkanlığı kazandırmak ve okuma kültürünün oluşmasına yönelik çalışmalar, okulların kendine özgü yürüttüğü projeler ve salgın sürecinde yüz yüze eğitimde alınan tedbirlerin yerinde incelenmesi gibi konularda denetim ve incelemelerde bulunuldu.

Yapılan incelemelerle ilgili açıklama yapan Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, “Adıyaman Merkezde olduğu gibi ilçelerimizdeki eğitim kurumlarının da durumunu yerinde görmek ve sorunları tespit etmek amacıyla ilçe ve köy ziyaretlerinde bulunduklarını belirterek, ”İlçelerimizi ve ilçelerimize bağlı köylerimizi ziyaret ederek oradaki okullarımızda idarecilerimiz, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizle görüşüyoruz. Onların sorun, istek ve dileklerini yerinde dinlemek istiyoruz. Bu ziyaretler kapsamında ben ve müdürlerim şuana kadar il merkezimizde ziyaret ettiğimiz köyler ve okullar hariç olmak üzere 5 ilçemizde yaklaşık 40 köy ve 130 okul ziyaret ettik, ziyaret etmeyi de sürdüreceğiz. Varsa sorunları yerinde tespit ederek çözüm yollarını üreteceğiz" dedi.

Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, Gölbaşı Kaymakamı İhsan Ayrancı’yı makamında ziyaret etmesiyle ilçeden ayrıldı.

Kaynak: (PHA)