İYİ parti Adıyaman merkez ilçe başkanı Murat koca sosyal medya da hesabından yayınladığı mesajla 1 Nisan itibariyle İYİ parti Adıyaman merkez ilçe başkanlığı görevinden istifa ettiğini açıkladı.

İşte Murat Koca'nıon açıklaması;

Kurulduğu günden bugüne İYİ Parti ile olan münasebetimiz, kurumsal yapıya zarar vermeyecek şekilde bugüne kadar devam etti.Partimiz ile ilgili özellikle son genel seçimlerde altılı masadaki tavırlardan ve gidişattan ne kadar rahatsızlık duymuş olursak olalım, bugüne kadar partimizin kurumsal kimliğine zarar verecek en küçük bir açıklamada bile bulunmadık.Hep fedakarca davrandık,sayın genel başkanımıza, ilk yola çıktığında kimsenin cesaret edemediği desteği imzalarımızla Cumhurbaşkanı seçilebilmesi için verdik. Geldiğimiz nokta ise Türkiye gerçeğini okuyamayan,teşkilatların görüşlerini almadığı gibi,aday dayatmaları ile kasıtlı bir şekilde hata üstüne hata yapan bir anlayışla karşı karşıya kaldık. Bizler bir yenilgide gemiyi terk edecek kişiler değiliz, ancak kurulduğu günki tabandan çok uzaklaşmış, tabanı büyülteceği yerde ,sanki bilinçli olarak küçültmek için çabalar içerisine girdiklerini üzülerek ve yaşayarak gördük. Son seçimde görüldü ki, teşkilatları yok sayarak, değersizleştirerek seçimler kazanılmıyor.

Özellikle ittifak yapmamız gereken yerel seçimlerde bir çok ilde partimizi ve tabanımızı başarısız kılacak kararlar alındı.Bu kararlardan kesinlikle teşkilatlar sorumlu değildir.Sorumlular bu kararları alanlardır.

Erdemoğlu’ndan Besni’ye bir yatırım daha Erdemoğlu’ndan Besni’ye bir yatırım daha

Dün olduğu gibi ,yarın da aynı duruşumuzdan ödün vermeden doğruya doğru,yanlışa yanlış demeye devam edeceğiz.

7 yıl gibi uzun bir süre emek verdiğimiz İyi Partideki görevimden ve üyelikten ,”istifa etmenin bir erdem olduğu bilinciyle” 1 Nisan itibariyle istifa ediyorum.Kamuoyuna saygılarımla.

Mehmet Murat Koca

İyi parti Adıyaman Merkez İlçe Başkanı

Editör: Zeynel abidin Kıymaz