AK Parti Adıyaman Milletvekili Avukat Mustafa ALKAYIŞ, resmi adı 350 Yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi olan ancak 378 yatak kapasitesine sahip bulunan hastanemizin yakında açılacağını ve Adıyamanlı kardeşlerimize hizmet vermeye başlayacağını bildirdi.

Yakın zamanda hizmete açılacak olan 350 Yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'nin memleketimize hayırlı olmasını dilediğini ifade eden AK Parti Adıyaman Milletvekili Avukat Mustafa ALKAYIŞ, hastanenin kapasitesi ve genel durumu hakkında çeşitli bilgiler verdi. Hastanemizin 80'i yoğun bakım olmak üzere toplam 378 yatak kapasitesine sahip bulunduğunu belirtti.

Zeugma Hematoloji Günleri' düzenlendi Zeugma Hematoloji Günleri' düzenlendi

AK Parti Adıyaman Milletvekili ALKAYIŞ, ana binayla birlikte bu kapasitenin 950'lere çıktığını söyledi. Bu durumun, özellikle yoğun bakımlar olmak üzere hasta yatışında ilimiz icin önemli bir rahatlama sağlayacağını söyleyen ALKAYIŞ, Hastanemizde 10 modern ameliyathanenin mevcut olduğunu belirtti. Hizmete açılması ile birlikte kadın-doğum ve çocuk hastalıkları branşlarının yanı sıra çocuk cerrahi ve göz hastalıkları gibi branşlarda da hizmet verilmesinin planlandığını ifade eden ALKAYIŞ, böylelikle mevcut ana binamızda ameliyathane kapasitemizin ve diğer cerrahi branşlardaki ameliyat sayılarının daha da artacağını söyledi.

Aynı zamanda ana binamızdaki poliklinik yoğunluğunun rahatlatılması amacıyla yeni binamızda dahiliye, genel cerrahi, fizik tedavi, aile hekimliği gibi ek  polikliniklerin açılmasını planladıklarını söyleyen AK Parti Adıyaman Milletvekili Avukat Mustafa ALKAYIŞ, bu alanda da ciddi bir rahatlamanın sağlanmış olacağını belirtti.

Ayrıca yeni binamızda yaklaşık 750 metrekarelik bir alanda modern fizik tedavi cihazlarının bulunduğunu ve bir Fizik Tedavi ünitesinin açılmasının planlandığını belirten ALKAYIŞ, böylelikle Fizik Tedavi alanında da önemli bir rahatlamanın ortaya çıkacağı bilgisini verdi. Mevcut ek binamızın hemen yanında kampüs içerisinde yaklaşık 2500 metrekare kapalı alana sahip Onkoloji merkezimizin de aynı tarihlerde hizmete gireceğini söyleyen ALKAYIŞ, burada yaklaşık 50 hastamızın aynı anda tedavi alabileceğini, modern kemoterapi ünitesi ile yine aynı bina içerisinde PET-CT cihazı ve ışın tedavisi cihazlarının faaliyete girmesiyle Onkoloji alanında hastalarımızın bütün tanı ve tedavilerinin merkezimizde yapılabileceğini ve bu  alanda hastalarımızın il dışına çıkmalarına gerek kalmayacağını ifade etti. Adıyaman'ımızın ve Adıyamanlı vatandaşlarımızın her şeyin en iyisine layık olduğunu belirten AK Parti Adıyaman Milletvekili Avukat Mustafa ALKAYIŞ, ilimizde devam eden yatırımların takipçisi olduklarını ve Adıyaman'ımızın daha çok kalkınması için Hükümet olarak her türlü çabayı göstereceklerini söyledi.

Haber: GAP olay

Editör: Zeynel abidin Kıymaz