Aslen Adıyamanlı olan ve İstanbul’da öğretmenlik yapan Yusuf Tokdaş doğu ve batı medeniyetlerinin kesişme noktasında bulunan, anıt mezarı, dev heykellerinin yanı sıra 2 bin 206 metre rakımıyla güneşin doğuşunun dünyada en güzel izlendiği yer olarak bilinen Kahta ilçe sınırlarındaki Nemrut Dağı’nda kız arkadaşına sürpriz evlilik teklifi yaptı.

“Amacım kız arkadaşıma unutamayacağı bir evlilik teklifi yapmaktı”

Memleketine hem bayram ziyareti hem de gezme amaçlı geldiğini ifade eden Yusuf Tokdaş, “Aslen Adıyamanlıyım. İstanbul’da yaşıyorum. Bayram tatili dolayısıyla memleketime hem ziyaret hem de gezi amaçlı arkadaşlarımla birlikte geldim. Ama asıl amacım kız arkadaşıma unutamayacağı bir evlilik teklifi yapmaktı. Bunu yapmanın en güzel yeri ve mekanının da 2 bin 206 metre rakımıyla güneşin hem doğuşunun hem de batışının dünyada en güzel izlendiği yer olan Nemrut Dağı olmasını istedim. Amacım bu güzelliği arkadaşlarıma göstermek ve özellikle hayatımı birleştireceğim kız arkadaşım Merve Kaymak’a unutamayacağı bir sürpriz yapmaktı. Sürprizimizi hazırlamamızda bana yardımcı olan tüm arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Şu an çok mutluyum ve özellikle bu sürpriz karşısında bana evet diyen hayatımı birleştireceğim eşime de çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

“Hayatımdaki en güzel gün batımı oldu”

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Nemrut Dağı’nda evlilik teklifi aldığı için kendisini çok şanslı ve çok heyecanlı hissettiğini ifade eden Merve Kaymak ise, “Şu anda elim ayağım titriyor. Gün batımı için gelmiştik. Fakat şimdi bu benim hayatımdaki en güzel gün batımı oldu. Nemrut’u çok beğendim. Özellikle burada evlilik teklifi aldığım için kendimi çok şanslı hissediyorum.” dedi.

Kaynak:PHA