Hakkâri Vali’si olarak görev yaparken Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Muğla’ya Vali olarak atanan Vali İdris AKBIYIK kutlama tebrik için gelen misafirlerinin çiçek getirmemelerini, depremden zarar gören vatandaşlar için AFAD tarafından oluşturulan hesaba para yatırmalarını istedi.

Sosyal medya hesabından gördüğü ilgiye teşekkür eden Vali Akbıyık mesajında şunları söyledi

 Kıymetli Muğlalı Hemşerilerim;

ZORLU TÖRE ŞANLIURFA'LI HUKUKÇULARI KABUL ETTİ ZORLU TÖRE ŞANLIURFA'LI HUKUKÇULARI KABUL ETTİ

“Yeryüzü Cenneti” olarak bilinen turizmin başkenti Muğla’ya 10 Ağustos 2023 tarihinde yayımlanan 2023/376 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesi ile atanmış bulunmaktayım.

Öncelikle Muğla’ya ve Muğla halkına hizmet etmeyi nasip eden Allah’a hamdediyor, şahsıma bu görevi layık gören Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve İçişleri Bakanımız Sayın Ali Yerlikaya’ya şükranlarımı arz ediyorum.

Bir önceki görev yerim Hakkâri’de, bizi bağırlarına basan, tüm vatandaşlarımıza da teşekkürlerimi ve saygılarımı iletiyorum.

Bugüne kadar Muğla’ya hizmeti geçen tüm devlet büyüklerimiz, valilerimiz, milletvekillerimize başta olmak üzere her kademedeki bürokratlara, sivil toplum kuruluşlarına, gerçek ve tüzel kişilere teşekkür ediyorum.

Sahip olduğu tarihi ve kültürel değerleri, eşsiz doğal güzellikleri, yemyeşil ormanları, 1484 km kıyı uzunluğu ve dantel gibi turkuaz rengi koyları ve saymakla bitmeyecek eşsiz güzellikleri ile ülkemizin incisi olan Muğla’da sizlerle birlikte olmaktan, sizlere hizmet edecek olmaktan büyük mutluluk duyduğumu belirtmek istiyorum.

Muğla’mızın sahip olduğu potansiyeli en iyi şekilde değerlendirmek, ilimizin her alanda daha da büyümesi ve gelişmesi için Muğlalı hemşehrilerimle birlikte görev yaptığım süre boyunca büyük bir dayanışma, yardımlaşma ve gönül birliği içerisinde, “İnsanı Yaşat ki, Devlet Yaşasın” şiarıyla vazifemizi en iyi şekilde yerine getirmenin gayreti ve çabası içerisinde olacağımı ifade etmek istiyorum.

Sizleri saygı ve muhabbetle selamlarken tebrik için şahsıma çiçek gönderilmemesini, bunun yerine depremden zarar gören vatandaşlarımız için AFAD tarafından oluşturulan

(TR73 0001 0017 4555 5555 5552 04, TR62 0001 5001 5800 7299 3175 99, TR88 0001 2009 4080 0005 0002 28) banka hesap numaralarına bağış yapılmasını, dekontunun Valiliğimiz Özel Kalem Müdürlüğüne ulaştırılmasını istirham ediyorum.

 İlgi ve alâkalarınız dolayısıyla sizlere ve tüm vatandaşlarımıza tekrar teşekkür eder, selam, saygı ve muhabbetlerimi sunarım.

 İdris AKBIYIK

 Muğla Valisi

Editör: Zeynel abidin Kıymaz