Gölbaşı belediye başkanı Yıldırım, 2021 yılının salgının gölgesinde tıpkı 2020 yılı gibi geçtiğini ifade ederek “ 2021 yılının 2020 yılından pek farkı olmadı ve sıkıntılar devam ediyor. Ama bu süreçte çalışmalarımıza imkânlar ölçüsünde aralıksız devam ettik. Seçildiğimiz günde borcumuz 33 milyon TL idi. Mezbahana yapımı ve emekli olan çalışanlarımızın tazminatlarını ödeme adına 6 milyon TL de biz borçlandık. 39 milyonluk borcumuz 18 milyon TL’ye düştü. Bunun dışında 24 milyona yakın yatırım yaptık. Sıcak asfalt çalışmalarımız 30 bin tona yaklaştı. Asfalt çalışmalarımızın yanında kaldırım ve alt yapı çalışmalarımıza da hız verdik. Önümüzdeki yılda yapımına devam edeceğiz. “

“ERKENEK İÇME SUYUNU ÖNEMSİYORUM”

Erkenek İçme Suyunu önemsediklerini belirten Yıldırım “  Erkenek ishale hattımız yapılıyor. Bizim için hayati değer taşıyan bir projedir. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. İstihdama önem veriyorum. Bölgemiz için önem arz eden konulardan biridir. Birisi iplik diğeri de şapka fabrikası olmak üzere iki firmamız geldi ve yatırımlarını ilçemize yaptılar. Yaklaşık 800 kişi bu iki firmamızda istihdam edilecek.  Önce istihdamı çözeceğiz. Sonra alt yapıları çözeceğiz. Bunlarla ilgili çalışmalarımız devam ediyor.

“PANDEMİ VE EKONOMİ BELEDİYELERİ ZOR DURUMDA BIRAKTI”

Maalesef ülkemizin içerisinde bulunduğu ekonomik kriz ve pandemi süreci belediyelerin tamamını çok zor durumda bıraktı. Vatandaşlarımızın ihtiyaçları çok fazla ve bizler de bu durumları çözme adına girişimlerde bulunuyoruz. Sosyal yardımlaşma artık cevap veremeyecek duruma geldi. Bizlerde mağdur olan vatandaşlarımıza elimizden geldiği kadar yardımlarda bulunmaya çalışıyoruz.

2022 BEKLENTİLERİ

2022 yılıyla ilgili öngörülerinin olmadığını kaydeden Başkan Yıldırım “ 2022 yılında elbette planladığımız hedeflediğimiz projelerimiz var. Ama bunların kaçını nasıl gerçekleştiririz bilmiyoruz. Yaşanan sıkıntılardan dolayı şuanda 2022 yılıyla ilgili öngörümüz yoktur. Yatırım programımıza aldığımız birkaç programımız var ama açıkladığımızda niye yapılmadığını soracaklar. Ama bizde bütçemizi dahi bilmiyoruz. Merkezi hükümetlerden gelen desteklerle ayakta duran belediyeleriz, başka gelirimiz yoktur. Ocak ayında bize gelecek bütçemizi de bilemiyoruz. Ancak para geldikten sonra bakabiliyoruz.  Gelen ödeneklerden mali disiplinimizi bozmadan devam ederek oradan gelen yardımlarla yatırımlarımızı yapacağız.

“AZ HASARLA TAMAMLAMAYI PLANLIYORUZ”

Eksiğimiz maalesef çok fazla, inşallah bu eksikleri öncelikleri ayırarak gidereceğiz. 2022 yılını da 2021 yılı gibi az hasarla tamamlamayı planlıyoruz. Bizim için hedef; hiçbir çocuğun yatağına aç gitmemesidir. Bizim için hedef, herkesin yakacağının olmasıdır. Herkesin yiyecek bir ekmeğinin olmasıdır. İki sokağın asfaltı eksik olsun ama kış günü sandaletli bir çocuk görmeyelim. Birinci arzumuz ve isteğimiz budur. İnşallah bunu da dayanışma ve elbirliğiyle tüm Gölbaşı’mızın desteğiyle yapacağız. Yeni yıl temennimizde; inşallah pandemi sürecini atlatır, ekonomimiz de iyi olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Haber:R.Kıymaz