Adıyaman Kabcami mahallesi 9 eyliül caddesi üzerinde bulunan bir devlet bankasının güvenlik görevlisi silahlı saldırıya uğradı. Saldırıda güvenlik görevlisi ile yoldan geçen bir kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre olay, sabah saatlerinde Kap cami Mahallesi'nde banka önunde bekleyen güvenlik görevlisi silahlı saldırgan tarafından 6 el tabanca ile ateş edilerek öldürülmek istendi. Olayda banka güvenlik görevlisi ile beraber yoldan geçen bir vatandaşta yaralandı. 

9 Eylül Caddesi üzerinde bulunan bir bankada güvenlik görevlisi olarak çalışan Ayhan D. (38) banka önünde beklediği esnada yanına yaklaşan kimliği belirsiz şüpheli yanında getirdiği tabancayla 6 el ateş ederek kaçtı. D., ve tabancadan çıkan merminin sekerek yaraladığı Gülseren C'yi görenlerin ihbarıyla olay yerine gelen sağlık görevlileri tarafından ambulansla Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü.

 Acil serviste tedaviye alınan D., ve kurşunun sekerek yaraladığı C'in sağlık durumu iyi olduğu öğrenildi. Olay sonrası polis ekipleri tarafından bölgede inceleme başlatarak gördü tanıklarının ifadesi başvurdu. Güvenlik kamera kayıtlarını incelemeye alan polis ekipleri tarafından şüphelinin yakalanması için çalışma başlattığı öğrenildi. Güvenlik kamera kayıtlarında şüphelinin kaçma anı görüntülendi. Olayla ilgili soruşturma sürdürerken olayın sebebiyle ilgili emniyetin araştırma ve soruşturmasdı devam ediyor.

Kaynak: pha