Ege Sivaslı Sanayici ve İş İnsanları  Dermeği (ESİDER)  Başkanı Ali Göktaş “ EGE Bölgesinde Sivaslı girişimcilik potansiyelini daha da güçlendireceğiz.”

Merkezi İzmir’de bulunan Sivaslı Sanayici ve İş İnsanları Dermeği (ESİDER)  Başkanı Ali Göktaş, yeni oluşturulan yönetim kurulu ile düzenlediği toplantıda “ Ege’de Sivaslı İşadamlarının çok ciddi yatırımları bulunuyor.  Bu önemli potansiyeli daha da artırmak, sektörler arasında dayanışmayı,  karşılıklı ticaretle koordine etmek için güçlü bir ekiple yola çıkıyoruz” dedi.

Karabağlar ’da bulunan dernek binasında düzenlen toplantıda, farklı sektörlerde üretim yapan  dernek yönetim kurulu üyesi sektör temsilcileri katıldı.  Türkiye’nin her alanda rekabet gücü yüksek, olası krizlere karşı bağışıklık sistemi  sağlam bir ülke  olabilmesi için  başarılı şirketlerin kendilerini sürekli yenilemeleri gerektiğini belirten Ege Sivaslı Sanayici ve İş insanları Dermeği (ESİDER)  Başkanı Ali Göktaş  “işte bunun  için ortak bir kültürle,  gücümüzü kolektif  hale getirerek, deneyimlerimizi paylaşarak, karşılıklı ticaretimizi de artırarak daha hızlı ilerleyebiliriz.

Biz bu amaçla Ege bölgesindeki Sivaslı Sanayici ve İş insanlarını bir platform çatısı altıda örgütlemeyi hedefledik. Çağımızın iletişim araçlarından olan sosyal medyayı da bu amaçla daha etkin biçimde kullanarak dijital platformlarda ticaretlerini bir fuar konseptinde sergilemelerini sağlayacak özel yazılımlar üzerinde çalışıyoruz.  Yağ üretimini yapan bir üyemizle, marketler zinciri olan diğer üyemizle bu platformumda buluşturup, karşılıklı ticaretlerini güçlendireceğiz. Dünyanın herhangi bir ülkesinde ihracatla, ithalatla, ham madde üretimiyle uğraşan bir hemşerimizin  ESİDER platformu üzerinden bilgi akışını sağlayacağız. Hedefimiz üretimi, pazarlamayı, markalaşmayı ve rekabeti sağlam, istikrarlı zeminde sağlamak. Olası risklere, yeni gelişmelere karşı üyelerimizin  ilgili uzmanlar tarafından güncel  verilerle bilgilendirmek.”

İZMİR’DE Kİ SİVASLILAR ÖRGÜTLÜ GÜÇLÜ

Ticaret hacmi,  üretim potansiyeli, liman kenti ve sosyal kültürel, tarihi dokusu nedeniyle İzmir’in Sivaslılar tarafından en çok tercih edilen kentlerin başında geldiğini belirten Ege Sivaslı Sanayici ve İş İnsanları Dermeği (ESİDER)  Başkanı Ali Göktaş,” İzmir başta olmak üzere Sivas’tan bu bölgeye göç etmiş hemşerilerimiz üretimin, ticaretin neredeyse bütün alanlarında söz sahibi olmayı başardılar. Aynı zamanda hemşehri dernekleri,  federasyon, konfederasyon çatısı altında örgütlenmeyi başardılar. Kentlerin siyasi ve sosyal hayatında belirleyici bir güce sahipler. Bundan ayrıca gurur duyuyoruz. ESİDER bünyesindeki bazı arkadaşlarım da bu oluşuma  emek vermiş, öncülük etmiş çok değerli şahsiyetlerdir” şeklinde konuştu.

ESİDER KİMLERDEN OLUŞUYOR?

Ege Sivaslı Sanayici ve  İnsanları Dermeği (ESİDER)  Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşuyor;  Ali Göktaş  (Yönetim Kurulu Başkanı),  Şerafettin Güneyli , Hulusi Çıtak ,Mehmet Aksoy , Erdem Öksüz ,  Âdem Aslan, Derya Esen, Zeynep İlayda Karacadağ Acar, Bekir Ardıçlı, Zafer Özken, Mustafa Eser , Hakan Alabalık,  İnan Demirgıran, Halit Tunç, Şahabetin Demirağ, İsmail Demirtaş , Yusuf Demir,  Mustafa Ateş , Nezahat Aksoy , Hüseyin Doğan görev aldılar.

Haber: GAP olay

Ömer Bolat 'Ekonomik istikrar Önceliğimizdir' Ömer Bolat 'Ekonomik istikrar Önceliğimizdir'

Editör: Zeynel abidin Kıymaz