Gaziantep Valilik Fuaye Salonunda düzenlenen Protokol ile 6 Şubat 2023 tarihli depremlerde etkilenen Gaziantep Nurdağı ve İslâhiye İlçelerine Hayırsever Erdemoğlu Holding tarafından Öğretmenevi yaptırılacak. Öğretmenevleri Projeleri kapsamında Gaziantep Valiliği ile Erdemoğlu Holding arasında protokol imzalandı.

Protokole; Gaziantep Valisi Davut Gül, İslâhiye Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu, Nurdağı Kaymakamı Sinan Korkmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe ve Hayırsever Ali Erdemoğlu katıldı.

Protokolde konuşan Vali Davut Gül; “Erdemoğlu ailesi hem Türkiye’ nin gelişmesine hem de Gaziantep İlimizin gelişmesine önemli katkıları olan bir ailemiz. Ne zaman devletimiz ve milletimiz için bir katkı gerekse en önde Erdemoğlu ailesini görüyoruz. 6 Şubat 2023 depremlerinde Nurdağı ve İslâhiye İlçelerimiz başta olmak üzere şehir olarak olumsuz etkilendik. Hayatı tekrardan normale döndürmemiz için her şeye ihtiyacımız var. Bunların başında da eğitim geliyor. Özellikle okullara yeni atanan öğretmenlerimizin barınması, şehrin normalleşmesi ve sosyalleşmesi için İslâhiye ve Nurdağı İlçelerinde öğretmenevi ihtiyacı vardı. Erdemoğlu ailesi bu konuda yardımcı olmak istediklerini söyledi. Hayırlı olmasını diliyorum.” sözlerini kaydetti.

Nurdağı Kaymakamı Sinan Korkmaz; “Kıymetli hayırseverimizin Nurdağı İlçemize kazandıracağı bu değer için hem Nurdağı İlçesi adına hem de öğretmenlerimiz adına teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

İslâhiye Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu konuşmasında hayırseverimize teşekkürlerini sunarak hayırlı olması temennisinde bulundu.

Hayırsever Ali Erdemoğlu konuşmasında; “Projemizin ülkemize, İslâhiye ve Nurdağı İlçelerimize hayırlı olmasını diliyorum.” diyerek konuşmasını bitirdi.

Rektör keleş: Yüzen adalar Turizme kazandırılıyor Rektör keleş: Yüzen adalar Turizme kazandırılıyor

Konuşmaların ardından imzalar atıldı. Fotoğraf çekimlerinin ardından hayırsever Ali Erdemoğlu’ na Gaziantep Valisi Davut Gül tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.

Haber:GAP Olay