Adıyamanlı Yazar Şair Fahrettin Çelik "Yalın Ateşin Kıvılcımları" ve "Düş Kırağım" isimli iki şiir kitabını okurlarına İl halk kütüphanesinde imzaladı

"Yalın Ateşin Kıvılcımları" ve "Düş Kırağım" isimli bir kitaplarının Genel Yayın Yönetmenliğini Ahmet Ateş, editörlüğünü ise Bırakın Kızlar Okusun Projesi Genel Koordinatörü ve Kültür ve Turizm Bakanlı Halk Şairi Safiye Samyeli yaptı.

Adıyaman İl Halk Kütüphanesinde bulunan Kommagene Kültür Merkezinde yapılan programa Adıyaman Vali Yardımcısı ve Samsat Kaymakamı Süleyman Bakan, Samsat Belediye Başkanı Halil Fırat, Adıyaman Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Oruç, GAP gazeteciler birliği genel başkanı Zeynel Abidin Kıymaz, birçok il ve ilçe kurum amiri, siyasi parti temsilcileri, bazı dernek ve STK temsilcileri, köy ve mahalle muhtarları, şair ve yazarlar ile çok sayıda kitapsever katıldı.

Kitapların ilk imza ve tanıtım programını Ocak ayında İstanbul Cem Karaca Kültür Merkezinde, ikincini ise KKTC Adıyamanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği ev sahipliğinde, Gazimağusa’da gerçekleştiren Çelik, 6 Şubat depremi nedeni ile Adıyaman’da imza günü yapamamanın hüznü  içerisinde Adıyamanlı hemşerileriyle buluştu.

Kitabın yayınlanma aşaması ve hemen sonrasında büyük emekleri olan, Adıyaman’da imza günü planlamasını bile birlikte yaptığı bazı arkadaşları ne yazık ki depremde kaybettiklerini belirten Çelik, bütün deprem şehitlerine tekrar Allah’tan rahmet dilediğini ifade etti.

Gelse: Adıyaman için bir değer

Programda bir açıklama yapan Adıyaman İl Kültür ve Turizm Müdürü Abuzer Gelse, toplumun gelişmişlik düzeyinin o toplumdaki şair, yazar ve sanatçılarının sayısı ve kalitesi ile ölçülebileceğini belirterek yazar şair Fahrettin Çelik’in de Adıyaman’ın önemli kalemlerinden biri olduğunu ifade etti. 

Bakan: Birlikte çalışmaktan gurur duydum

Vali Yardımcısı Süleyman Bakan ise yaptığı konuşmasında, Fahrettin Çelik’in Adıyaman’da otuz yıllık bir gazetecilik deneyimi olduğuna vurgu yaparak, "Aynı zamanda Samsat Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü olan Fahrettin Çelik ile mesai arkadaşı olmaktan mutluluk duyuyorum. Kendisine bundan sonraki çalışmalarında da başarılar diliyorum" dedi.

Necati Atar: Deprem sonrası güzel oldu

Yazar Necati Atar'da deprem sonrası barınma, beslenme, kalıcı konutlar, su yol meseleleriyle 10 ay geçti. Bu gün gündem kitap olunca sevindim. Herkesi kitap okumaya çağırıyorum. Fahrettin Çelik'i kutluyorum' dedi.

KIYMAZ: Fahrettin Çelik'i kutluyorum

GAP gazeteciler birliği genel başkanı Zeynel Abidin Kıymaz'da imza gününde Fahrettin Çelik’i yalnız bırakmak olmazdı diyerek şunları söyledi:

‘20 yılı aşan bir arkadaşlığımız var Fahrettin Çelik’le beraber bir çok programa ve projeye imza attık.

İş yoğunluğu içerisinde depremin enkazları altından böyle kitap çıkarması takdire şayan.

Vali Varol,Yavuz Selim İlkokulu inşaatı’nı ziyaret etti Vali Varol,Yavuz Selim İlkokulu inşaatı’nı ziyaret etti

Çalışmalarında başarılar diliyorum’ dedi.

Haber: GAP olay

Editör: Zeynel abidin Kıymaz