Şiddetli kar yağışı sonrası değerlendirmede bulunan Samsat belediye başkanı Halil Fırat Vatandaşları mağdur etmemek için özveriyle çalıştıklarının altını çizerek ‘Samsatlı rahat uyusun çalışan bir belediye var’  dedi.

Ersin Tatar, Adıyaman’da Ayakta Alkışlandı Ersin Tatar, Adıyaman’da Ayakta Alkışlandı

Fırat yaptığı açıklamada şunları söyledi. ‘ İlçe kaymakamı, İlçe Jandarma komutanı, özel idare müdürümüz, Milli eğitim müdürümüz ve belediye personellerimizle iyi koordine olarak, hızlı bir şekilde kapanmaya yüz tutan yollara müdahale ederek yolları açık tuttuk, İlk günden itibaren Adıyaman-Kâhta yol ayrımına kadar yolu açtık, kent merkezinde vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için çabaladık, Onları mağdur etmedik. Vatandaşlarımıza bere ve atkı vs dağıttık, soğuklardan korunmaları için her tedbiri almaya çalıştık.

Mesai mefhumu gözetmeden gece gündüz demeden çabaladık ve yorgunluğumuzu bu mücadeleye eşlik edenlerle kent merkezinde kar üzerinde mangal yaktık yorgun personeli eğlendirdik moral verdik.

Benden önceki dönemde belediyemize alınan iş makinasının kar temizleme aparatının olması da bizim için avantaj oldu.

23 yıl sonra kar yağdı Samsatlı evinde rahat uyudu, çarşı pazarına çıktı. Burada bu başarılı çalışmanın mimarları başta Samsat kaymakamımız, jandarma komutanımız, belediye çalışanlarımız, personelime ve bizlere her zaman sıcak ilgi gösteren Samsat halkına da teşekkür ediyorum’ dedi.

Haber:GAP olay