40 yıllık Daru-l Erkam Hafızlık Kur'an Kursu hayırseverlerin desteğini bekliyor

Adıyaman İl Müftülüğü bünyesinde hafızlık eğitimi veren 40 yıllık Daru-l Erkam Hafızlık Kur'an Kursu binasının daha ferah ve geniş bir alana sahip olması ve öğrencilerin steril daha güzel mekanlarda iyi eğitim almaları için hayırseverlerin desteğini bekleniyor.

Daru-l Erkam Hafızlık Kur'an Kursu Koordinatörü Ömer Ünsal tadilat çalışmaları devam eden hafızlık kursu inşaat alanı için hayırseverlerin hayır elini uzatmasını istedi.

Ünsal, eskiyen hafızlık binasının yenilenmesi gerektiğini belirterek "Daru-l Erkam Kur'an Kursumuz erkeklere hafızlık dersi veren bir kurumdur. Proje kapsamında Şehid Fazıl Gürs Ortakulu ile beraber ortak paydaş kurum olarak devam ediyoruz. Yaklaşık 40 yıllık bina öğrencilerimizin daha steril daha güzel mekânlarda iyi eğitim almaları açısından biz burayı bu yıl salgın sürecinde tadilata başladık. Çocuklarımızın toplu ders yapabilecekleri alanları olmadığından tadilata aldık. Yaklaşık 8 aydır buranın tadilatı devam ediyor. Zemin kattan en üst kata kadar yenileme yapıldı, her şeyi elden geçirdik. " dedi.

"Adıyaman halkımızdan elini taşın altına koymasını rica ediyoruz"

İman hizmetlerinin hayırseverlerin desteğiyle devam ettiğine değinen Ünsal "Ama malumunuz bu işler halkımızın destekleriyle yürüyen işlerdir. Camiiler de vatandaşlarımızın vermiş olduğu yardımlarla yapıyoruz. Bir yandan tadilat yaparken bir yandan öğrencilerimizin eğitim sıkıntısı devam ediyor. Bildiğiniz üzere tadilattan dolayı öğrencilerimizi yüz yüze eğitime alamadık.  Çocuklarımızın yaklaşık 2 yıllık emekleri boşa gitmiş olacak. Bir yandan salgın süreci bir yandan kursun tadilatı bir yandan da çocuklarımızın sıkıntıları var. Şuan sıkıntılı bir dönemdeyiz. Bu süreçte bizim vatandaşlarımızdan beklentilerimiz vatandaşlarımızın daha duyarlılık göstermesidir. Biraz daha destek ve yardım bekliyoruz, özellikle iş adamlarımızdan destek bekliyoruz. Çocuklarımızın geleceği, çocuklarımızın eğitim durumu var bunun yanında İslami eğitimi, hafızlık eğitimi veriyoruz. Bunlar Adıyaman'ımıza geleceğini hazırlayan işlerdir. Bu münasebetle biz bütün Adıyaman halkımızdan elini taşın altına koymasını rica ediyor ve yardımlarını bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

Kaynak:PHA