GGB genel başkanı Zeynel Abidin Kıymaz Suudi Arabistan Riyad’da yaşanan skandalla ilgili açıklama yaparak süper kupa finalinin Adıyaman’da oynanmasını istedi.

Kıymaz yaptığı açıklama da şunları söyledi:

Türk milletinin değerlerinin, Cumhuriyetimizin Kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk’ün hatırasına manevi şahsiyetine yönelik saygısızlığı Türk milleti affetmeyecektir.

ENKAZDA 3 GÜN KALDI AMA HALTERDE DERECEYE GİRDİ ENKAZDA 3 GÜN KALDI AMA HALTERDE DERECEYE GİRDİ

Organizasyon komitesinin de bu gibi olayların var olabileceğini öngörerek hareket etmesi gerekiyordu. Türkiye’nin iki güzide kulübünün heyet olarak böyle bir saygısızlıkla muhatap olmalarının zeminini hazırlayan yöneticilerden de Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan hesap sormalıdır.

Nihayetinde takımlarımız bu tutumu ret ederek ülkemize finali oynamadan dönmüşlerdir ve kamuoyu da bu davranışı desteklemiştir.

Bundan sonra yapılması gereken bu finali şanına yakışır bir şekilde oynamaktır.

6 Şubat depreminde yer ile yeksan olan Adıyaman’da bu final oynanırsa deprem den etkilenen milyonlarca insanımızın da moral kazanmasına sebep olur onore edilmiş olurlar. Aynı zamanda depremzedelere unutulmadıkları hatırlatılmış olur.

Türkiye futbol federasyonu ertelenen Süper kupa finalinin Adıyaman’da oynatılması kararı sadece Türkiye’de değil dünyada ’da takdir edilecektir.

Bu talebimizi Türkiye Futbol federasyonunun değerlendirmesini bekliyoruz

Haber: GAP olay

Editör: Zeynel abidin Kıymaz