Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO), Halk Bankası ile iş dünyasına ticari mal alım-satımlarında kolay finansman imkânı sağlamak amacıyla protokol imzalandı. İmza protokolleri MATSO konferans salonunda gerçekleştirildi. Protokol MATSO Başkanı Ahmet Boztaş  ve Halk Bankasını temsilen Halk Bankası Manavgat Şube Müdürü Nurullah  Okumuş tarafından imzalandı. Satıcıya tahsilât güvencesi, alıcıya da 18 aya kadar vade imkânıyla ödeme esnekliği sunan anlaşmadan MATSO üyeleri yararlanabilecek. ​Protokol kapsamında Paraf Kredi Kartı ile alınan ürün için 18 aya yayılan esnek vade imkânı sunulurken, satıcı işletmeler de Halkbank garantisi ile tahsilat sorunu yaşamayacak.

 İmza protokolünün ardından konuşan MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Halkbank tarafından “Paraf Ticari Kredi Kartı ile Güvenceli Tedarik Zinciri Finansmanı Anlaşması”nın hayata geçirildiğini belirterek MATSO ile Halkbank arasında imzalanan protokol ile de Oda üyelerine önemli avantajlar sağlayacağını söyledi.

Boztaş,  anlaşmanın alıcı ve satıcının güven içinde alışveriş yapmasının önü açtığını ifade ederek anlaşma ile çek-senet takibi yapmadan, tahsilat derdiyle uğraşmadan, güven içinde mal bedelini, tahsilat riski taşımadan, Halkbank garantisiyle, peşin ya da taksitli alabilecek. Mal almak isteyen de bankadan kredi bulma veya satıcının kendi çek-senedini kabul edip etmeme derdine düşmeyecek. Bu kartla malını alacak ve ödemesini de 1,5 yıla ulaşan esnek vadelendirmeyle yapabilecek. Böylece hem alıcı hem de satıcı, nakit akışlarını rahatlatacak." Dedi.

Başkan Boztaş,  “Paraf Kredi Kartı Tedarik Zinciri Finansmanı anlaşmasının hayata geçiren TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile Halk Bankası Genel Müdürü Osman Arslan’a teşekkür etti.

  Alıcıya 18 aya kadar vadeli ödeme imkanı

Manavgat Şube Müdürü Nurullah Okumuş da anlaşmayla halkın bankası olarak, tedarik zincirinde satıcıya tahsilat garantisi ve alıcıya 18 aya kadar vadeli ödeme esnekliği getirdiklerini söyledi. Okumuş, “Paraf KOBİ Kredi Kartı, sahiplerine yapacakları satın alımlarda, esnek taksit ve vade imkanı sağlayacak. Diğer tarafta da Paraf KOBİ POS, üye iş yerlerine özel avantajlı POS fiyat modeli sunacak. MATSO üyesi alıcı ve satıcılar arasındaki nakit akışını düzenleyecek olan bu hizmetlerimizle, tedarik zincirinde tüm ticari işlemler Halkbank güvencesi ve Paraf avantajlarıyla gerçekleştirilecek” dedi.