Adıyaman Nemrut Rotary Kulübü, depremden sonra sokaklarda beslenme sorunu yaşayan ve yiyecek bulmakta sıkıntı çeken can dostları yalnız bırakmıyor.

Özellikle aşırı sıcakların başladığı Adıyaman’da beslenmekte ve su bulmakta zorluk çeken sokak köpekleri ve kedileri için sürekli mama dağıtımı yapan Nemrut Rotary Kulübü üyeleri kentin farklı yerlerine ve parklara düzenli olarak mama ve su bırakmayı ihmal etmiyor.

6 Şubat depreminden sonra kentin büyük bir bölümünün yıkıldığına ve kalan binalarda yaşam olmadığı için sokak hayvanlarının beslenme sorunu yaşadığına dikkat çeken Adıyaman Nemrut Rotary Kulübü dönem Başkanı Mehtap Binzet;”Adıyaman’da deprem sonrası aşırı sıcakların sadece insanları değil sokak hayvanlarını da etkiliyor. Bizler boşalan kentte ve mahallelerde başıboş kalan ve beslenme sorunu yaşayan kedi ve köpekler için iki sene başlattığımız ve bu sene de Rotary’nin “Dünyaya Umut Ol” mottosu ile devam ettirdiğimiz “SOKAKTAKİ CANLAR” projemizi Kulüp üyelerimizle birlikte sosyal sorunluluk bilinci sürdürüyoruz. Amacımız yıkılan mahallelerde ve sokakta yaşam mücadelesi veren kedi ve köpekler için, Rotary 2430, 2420 ve. 2440. Bölgelerdeki Rotaryenler, Rotaractlar ve Kulüplerimizin de desteği ile canlarımız için mama dağıtımını sürekli hale getirmek. Onların hayatımızın bir parçası olduğunu unutmamamız gerekiyor. Özellikle Adıyaman Belediyesinin parklara yaptırdığı kedi köpek kulübelerinde kalan onlarca yavru kedi ve köpekleri düzenli olarak besliyoruz. Yaptığımız bu çalışma aynı zamanda birçok vatandaşa ve çocuğa hayvan sevgisi aşılamak adına güzel bir örnek teşkil etmektedir. Bize mama desteği veren herkese çok teşekkür ederiz” dedi.

“SOKAKTAKİ CANLAR” projesi kapsamında mama bağışı beklediklerine dikkat çeken Binzet, Adıyaman’daki sokak hayvanları için mama bağışında bulunmak isteyenlerin İnstagram ve Facebook hesaplarından Adıyaman Nemrut Rotary Kulübüne mesaj atarak ulaşabileceklerini söyledi.

Uluslararası Rotary 2420. Bölge Federasyonu tarafından Uluslararası Rotary Afet Fonu kullanılarak yaptırılan Proteo Hayvan Kliniği, Adıyaman Belediyesin Veteriner Müdürlüğüne teslim edildi.

Malatya'da 5.3 büyüklüğünde deprem Malatya'da 5.3 büyüklüğünde deprem

Yeni kurulan klinik, Röntgen cihazı, ultrason, kan tahlil laboratuvarı, kedi ve köpek yoğun bakım üniteleri ile birlikte ameliyathane ve gerekli tam donanımlı cihazlar ile canlarımız sağlıklı yaşamaları için hizmet verecek.

Haber:GAP olay