Adıyaman İli Gerger İlçesi  Drejan Merkez Koşarlar Köyü  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 8.Olagan Kongresini  dernek merkezinde gerçekleştirdi. Kongreye tek liste ile giren Üzeyir Karagöz oy birliği ile başkan seçildi.

Dernek merkezinde yapılan kongreye  Adıyaman Sanayici İş Adamları Derneği Başkanı Mehmet Doğan, Adıyamanlı STK temsilcileri ve dernek üyeleri katıldı.

Kongrede bir selamlama konuşması yapan mevcut başkan Ramazan Yıldırım, başkanlığı döneminde yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulundu. Bu dönemde kendisine her zaman destek olan bütün hemşehrilerine teşekkür ederek kongrenin hayırlara vesile olmasını diledi.

Tek aday olması nedeniyle açık oylama yapılan kongrede Üzeyir Karagöz ve ekibi bütün üyelerin güvenini alarak oy birliği ile başkan seçildi.

Oylama sonrasında bir teşekkür konuşması yapan Başkan Üzeyir Karagöz, teveccühlerinden dolayı hemşehrilerine teşekkür etti. Ramazan Yıldırım başta olmak üzere önceki dönemlerde başkanlık yapmış herkese teşekkür ederek birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.

Başkan Kılınç'tan Karacaoğlan Ortaokulunu ziyaret Başkan Kılınç'tan Karacaoğlan Ortaokulunu ziyaret

Daha sonra dilek ve temennilerini yaptıkları konuşmalarda belirten konuşmacılar, köyleri ve köylüleri için her zaman dernek yönetiminin yanında olduklarını belirtiler.

İkramlar eşliğinde sohbet havasında yapılan konuşmalarla kongre sona erdi.

Haber: GAP olay

Editör: Zeynel abidin Kıymaz