Seçimlere giren 24 partiden biri olan Milli Yol Partisinin genel başkanı Remzi Çayır Adıyaman İl örgütünün düzenlediği iftar programına katıldı.

Akşam iftardan sonrada Gözdetv’de Zeynel Abidin Kıymaz’la Gündem proğramına canlı yayın konuğu oldu.

Usta gazeteci Zeynel Abidin Kıymaz’ın gündeme dairsorularını cevaplandıran Remzi Çayır “Başkasının Parasıyla Zengin Hayat Sürüp Millete Dayılık Taslıyorlar!!” dedi.

  Başkan Çayır iftarın ardında yaptığı konuşmasında şunları

“Ramazanların milletimize insanlığa, ailelerinize ve sizlere hayır, barış, mutluluk ve endişe duymadan yarınlar getirsin. İftar organizasyonu düzenleyen İstanbul il başkanına ve iftara katılan genel başkan yardımcılarına, İstanbul milletvekili adaylarına, İstanbul teşkilatına ve misafirlere katılımlarından dolayı teşekkür ederim” diyen Başkan Çayır sözlerine devam şöyle devam etti.

“İstanbul iftarının seçime hazırlık aşamasında bir adım başlangıcıdır”

“Arkadaşlarımdan bu hakikat yolunu, bu millet için umut yolunu, insanlığın yolunu millete anlatmalarını istiyorum. Milletle gerçekleri buluşturmalarını istiyorum. Sokak sokak, cadde cadde, ev ev dolaşmalarını istiyorum. Çünkü bu hareketin millet tarafından tam olarak bilinmesi lazım. Bunun içinde partimizin değerlerinin ne olduğu kıymetli bilgileri halka anlatılmalı paylaşılmalıdır. Paylaşacağınız ve anlatacağınız bilgiler, hayata geçirildiğinde değerlidir. Bu seçimde televizyonlarda bizi görmeyebilirsiniz. Her yerde şu veya bu şekilde bayraklarımız asılı olmayabilir. Ama başkalarının parası ve dünyalık işleri varsa da bizim inancınız ve yüreğimiz var. İnanan insanlar için yürekli olmak birçok şeyi aşar.

Değerli kardeşlerim Allah nasip ederse 14 Mayıs’ta iyi bir sonuçla sandıklardan ayrılmayı umut ediyoruz. Önümüzde birçok alternatifler vardır. Partiyi bırakıp bir yerde milletvekili olmak mümkündür. Biz yeni parti kurduk. İddialarımız, ideallerimiz, hayallerimiz ve umutlarımız var. Bu umutları milletle buluşturmak millete bunları anlatmak için, bu seçim sathı mahalli bir fırsattır. Bu fırsatı iyi değerlendirmeniz gerekiyor.” 

“Millet aynı delikten tekrar ısırılmamalıdır”

130 yıldır sürdürülen ve tekrarlanan yenilgiler, umutsuzluklar, adaletsizlikler ve yalanlar. Bunlar yetmedi mi? Aynı delikten 130 yıldır ısırılıyoruz. Bunlar yetmedi mi? 130 yıldır adaletsizlik batağında ve sınıflara ayrılmış bir toplum alt ve üst kesimlerin oluşturduğu bir toplumdan bıkmadınız mı diyeceğiz ve çözüm için Milli Yol’u göstereceğiz. Süreli siyasetin nasıl olacağını göstereceğiz. Tek celsede adaletin nasıl olacağını göstereceğiz. Ne olursa olsun liyakatin nasıl olacağını göstereceğiz. Ne olursa olsun borç ekonomisini değil üretim ekonomisi ile, ülkenin kalkınacağını ve ülkenin geleceğinin nasıl kurulacağını anlatacağız. Sattığımız malın aldığımız maldan fazla olmadığı müddetçe enflasyonun ve hayat pahalılığının bitmeyeceğini anlatacağız. Eğer çoluk çocuğumuz gençlerimiz dışarıda gelecek aramaya devam ederlerse bu içeride üretimin ve büyümenin olmadığı anlamını taşır.

“Başkasının Parasıyla Zengin Hayat Sürüp Millete Dayılık Taslıyorlar!!”

“Hükümet dolu dolu bir sürü büyüme rakamları açıklıyor. Bu hormondur şişirilmiştir. Yani ilacı içiyorsun ve şişiyorsun ve seni kocaman gösteriyorlar. Türkiye’nin gerçek büyüme rakamları doğru değildir. Harcayarak büyüyen bir toplum olur mu ya! Üreterek büyüyen toplum olur. Harcayarak ve borçlanarak büyüyen toplum bizim bu hükümetin kafasında var. Başkasının parasıyla zengin hayat sürüp millete dayılık taslıyorlar. İşte buna son vermek için gerçek anlamda adalet ve olmazsa olmaz adaleti bu ülkede kurabilmenin yolu milli yoldan geçiyor.”

“Türkiye’de yeni bir taban oluşuyor”

Türkiye’de yeni bir taban oluştuğunu görebiliyorum. Bu tabanın güçlü hale gelebilmesi ve daha geniş kitlelere ulaşabilmesi için aracılık etmeliyiz. Aracınız ederek milli yol davasını tam anlamıyla millete anlatmanızla mümkündür.

İşte bunun için bütün kardeşlerimden vicdanen rahatlayana kadar çalışmalarını istiyorum. Sonuç ise Allah’ın takdiridir. Bunun için ister evde otur klavyenin başında çalış, ama sokakta mahallede de çalış. İnsanlarla birebir temas edilmediği müddetçe sanal alemde bir yere kadardır. Gerçek alemle yani halkla buluşmak lazım. Sokak sokak esnafı, haneleri, kahvehaneleri her yeri dolaşmadığımız müddetçe şansınız yok. Birçok kere aday oldum. Allah şahidim olsun ki yorulana kadar değil vicdanım yorulana kadar çalıştım. Sevindirici sonuçları aldık. Yine de alabiliriz. Çünkü başkalarının söyleyeceği söz yok. Kalmadı. 21 yıldır ne söylediler de neleri yapmadılar? Milletin huzuruna gidip, biz daha iyisini yapacağız diyebilirler mi?

“Türkiye’de yorgun muhalefet var”

“Türkiye’de yorgun muhalefet partileri var. Hepsi bir birinin aynısı, birbirinin kopyası. Peki halka ne diyecekler? Milletin huzuruna çıkıp bunlar kötü biz daha iyisini yaparız diyecekler. Kemal Bey bir şeyler söylüyor da şu tuhafıma gidiyor. “ben 300 milyarı buldum getirdim” diyor. Kendisine danışmanlık yapanlar ya böyle söyleme demiyorlar herhalde. Kemal bey kimin parasını getirdin buraya?

Kemal bey şunları diyebilse daha doğru olabilirdi. Burada güvenli ve huzurlu bir ortam oluşacak. İnsan hakkı, insan düşüncesi, insanın şerefli yaşayacağı ortam hazırlayacağız. Dolayısıyla dışarıdan sermayenin gelmesi kolay olacak. Yatırım için sermayeyi getireceğiz dese bu olur. Ama 300 milyar var orada ben cumhurbaşkanı olursam gelir demek yanlıştır. İktidar ve muhalefet partilerinin halka söyleyecekleri doğru sözleri yoktur. Doğru sözde olan biziz yani sizlersiniz”

“Milli Yol Hareketinin temel özelliği kire bulaşmamış olmasıdır”

Başkan Çayır Milli Yol hareketinin temel özelliği Muhsin Yazıcıoğlu’nun u sözleriyle anlattı;

“Merhum Muhsin başkanımız; ‘Bu alınlar çamur tutmaz, bu ellerde kire bulaşmaz’ derdi. Milli Yol hareketinin temel özelliği işte budur. Biz neye inanıyorsak onu yapıyoruz. Eksik yaparız, fazla yaparız, doğru yaparız ya da yanlış yaparız bu insanlığımızın gereği. Ama inandığımız neyse onu yapıyoruz. Bu milletin makus tarihini yenmek bizim elimizde. Sizin çalışmanızda yeni bir şafak söküyor. Bu şafağın adı Milli Yol’dur” diyen Başkan Çayır; “Allah milletimize bir daha depremler, afetler, acılar ve zor günler yaşatmasın” diyerek sözlerini tamamladı.

Remzi Çayır televizyon programı sonrası partili heyetle çadırlarda bulunan depremzedeleri ziyaret ederek bir süre sohbet etti. Gece geç saatte Adıyaman’dan ayrılarak Kayseri’ye geçti.

Haber: GAP olay