Kılıç, Genel Başkan Fatih Erbakan başkanlığında gerçekleşen Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısının ardından yaptığı açıklamada, 31 Mart 2024 yerel seçimleri için partilerinin hazırlıklarının devam ettiğini belirtti.

"Yeniden Refah Partisi olarak 31 Mart yerel seçim beyannamemizi hazırladık. Beyannamemiz 10 Şubat tarihinde Ankara'da kamuoyuna açıklanacak." diyen Kılıç, beyannamede yeni başlıkların yer alacağını vurguladı. Ayrıca, belediyeleri bugünden itibaren yönetmeye talip olduklarını ve yerel seçim beyannamesinde çeşitli sosyal statüler için yeni bir hayat, yeni bir dünya, güvenli ve huzurlu bir gelecek vaadi bulunduğunu ifade etti.

Suat Kılıç, ittifak görüşmelerine de değinerek, "İttifak görüşmeleri yapıldı. Heyetler arasındaki görüşmeler tamamlandı. Bundan sonrası için ittifak görüşmeleri ya da heyetler arasında yeni bir buluşma, yeni bir görüşme yapmaya doğrusu gerek kalmadı." dedi. İttifak sürecinin daha fazla uzamasının düşünülmediğini belirten Kılıç, Yeniden Refah Partisi Merkez Yürütme Kurulu tarafından yapılan değerlendirmenin ardından Genel Başkanın, önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşacağı nihai kararı açıklayacağını belirtti.

Kılıç, bu konudaki görüşlerin Genel Başkan Fatih Erbakan tarafından İstanbul'da düzenlenecek basın toplantısıyla cuma günü saat 14.30'da kamuoyuna duyurulacağını ifade etti. Ayrıca, alınacak kararın tüm Türkiye için hayırlı olması temennisinde bulundu.

Suat Kılıç'ın ittifak görüşmelerine ilişkin açıklaması şöyle:

İttifak görüşmeleri yapıldı. Heyetler arasındaki görüşmeler tamamlandı. Bundan sonrası için ittifak görüşmeleri ya da heyetler arasında yeni bir buluşma, yeni bir görüşme yapmaya doğrusu gerek kalmadı.

Taraflar söylediler, dinlediler, anladılar ve ayrıldılar. Biz ittifak sürecinin daha fazla uzaması düşüncesinde değiliz. Bu konuda Yeniden Refah Partisi Merkez Yürütme Kurulu'nda değerlendirmesini yapmıştır. Genel Başkanımız gerekli gördüğü diğer değerlendirme ve istişareleri yapacaktır.

Nihai kararını önümüzdeki günlerde kamuoyuna açıklayacaktır. 31 Mart yerel seçimlerine yönelik ittifak arayışlarına ilişkin Yeniden Refah Partisi'nin görüş ve yaklaşımı Genel Başkanımız Sayın Fatih Erbakan tarafından cuma günü saat 14.30da İstanbul'da düzenlenecek basın toplantısıyla kamuoyuna duyurulacaktır.

Devlet Bahçeli ' ASIL HEDEF TÜRKİYE' Devlet Bahçeli ' ASIL HEDEF TÜRKİYE'

Dolayısıyla Yeniden Refah Partisi olarak kamuoyunu yeterince meşgul eden bu konudaki görüşümüzü Genel Başkanımızın yapacağı açıklamayla Türk toplumuyla paylaşmış olacağız. Alınacak kararın, atılacak adımların herkes için, hepimiz için, ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyor, temenni ediyoruz.

Kaynak : PHA

Editör: Zeynel abidin Kıymaz