İzmir siyaseti ve Sivil toplum hayatının renkli simalarından işadamı Ferhan Ademhan İzmir Sivil Toplum Kuruluşları çatısı ve ilk Konfederasyonu olan İzmir Konfederasyon Başkanlığı’na oy birliğiyle yeniden seçildi.

Şahsına duyulan güven ve sevgiden oldukça memnun olduğunu ifade eden Ademhan konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Yedi yıl önce İzmir’de birlik ve beraberlik ile sivil toplum kuruluşlarının gücünün anlaşılması hak ettiği değeri alması için kurduğumuz İzmir Konfederasyonu çok büyük ve başarılı işlere imza attı.

Ersin TATAR Adıyaman’a geliyor Ersin TATAR Adıyaman’a geliyor

İzmir Konfederasyonu‘nda yeniden Ademhan dönemi başladı!7 yıl aradan sonra İzmir Konfederasyon değerli federasyon başkanları yönetimi ve başkanı Yalçın Kocabıyık tarafından oybirliğiyle bir dönem daha başkanlık yapmam için karar alındı. Teklifi kabul ettim, görev bildim. Şimdi 7 yıl öncesinden yarım kalan projelerimizi tamamlamak adına görevi kabul ettim.

 Dünyanın ve ülkemizin geçtiği bu zorlu süreçte yaşananlara duyarsız kalamazdım, İzmir’in sivil toplum kuruluşlarının en üst noktası olan İzmir Konfederasyon başkanlığını kabul ettim ve birlikte İzmir’imiz için hayırlı hizmetler yapmayı Allah nasip etsin. O dönemde medyadan bir arkadaşımız sivil toplum kuruluşlarının efendisi diye bana sıfat yakıştırmıştı.

Ben İzmir’de sivil toplum kuruluşların çatısı olan İzmir konfederasyonunu hak ettiği yerde olmadığını düşünüyorum. Hak ettiği yere getirilmesi için federasyon başkanlarımla beraber birlik beraberlik içinde elimizden geleni yapacağımıza emin olabilirsiniz.” dedi.

İzmir’de sosyal meselelere duyarlı tavırlarıyla İzmir STK temsilcilerinin ve basın mensuplarının STK’ların efendisi lakabı taktıkları Ferhan Ademhan’a başarılar diliyoruz.

Haber: GAP olay