Kısa adı TAHAP olan tarım hayvancılık ve arıcılık dayanışma federasyonu Adıyaman il temsilcisi Ahmet Bilgiç federasyon olarak şeker ve gübre desteğiyle üreticiye önemli oranda destek olduklarını söyledi.

Bilgiç gazetemize yaptığı açıklamada şunları söyledi ‘ yaklaşık 50 bin üyesi ile ülkemiz genlinde tarımın bileşenlerine arada aracı olmadan. Üretimi artırmak için. Üreticinin dağlar kadar arkanızdayım diyen Cumhurbaşkanımızın sözünü şiar edinerek ülkemiz için milletimiz için tek yürek tek ses tek nefes olarak genel başkanımız Mustafa Sarıoğlu liderliğinde. Tamamen imece usulü hiç bir çıkar gözetmeden. Sahadaki sorunları yerinde tespit ederek Cumhurbaşkanımıza ve ilgili bakanlarımıza sorunu doğru olarak iletmiş. Devletimizin desteği üyelerimizin gayreti ile Mustafa Sarıoğlu liderliğinde Bugün TAHAP Türk tarım bileşenlerine piyasanın %35-40 altında gübre yine ayın oranda arıcıya besleme şekeri insanımıza un küçük büyük baş hayvan besiciliği yapan üreticilerimize aynı oranlarda yem temini sağlayan gönüllüler hareketinin adı TAHAP dır. Biz her zaman devletimizin yanında her şeyimizle devlet büyüklerimizin emrindeyiz.

Yalçın Topçu’ Kırımın işgalini tanımıyoruz’ Yalçın Topçu’ Kırımın işgalini tanımıyoruz’

ARILARI RÜZGÂRDAN KORUYALIM

Özelikle bu yıl üreten arıcılarımız hava şartlarını dikkate almalarını arılarını mümkün olduğu kadar rüzgar değmeyen yerde muhafaza ederek yine arı bakımların rüzgarsız havada yaparak kireç diğer arı hastalıklarının önüne geçerek düzenli bir besleme ile inşallah sezona başlayabiliriz  tüm arkadaşlarıma bol bereketli sezonlar dilerim ‘ dedi.

Haber: GAP olay