Milli Voleybol kadın Koordinatör Anrenör Luca Pieragnoli oldu Milli Voleybol kadın Koordinatör Anrenör Luca Pieragnoli oldu

6 Şubat'ta Kahramanmaraş'ın Elbistan ve Pazarcık ilçelerinde meydana gelen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremde 11 ilin yanı sıra ağır kayıplar veren Adıyaman'a bu yıl gelen turist sayısı 55 bin oldu.
Kahramanmaraş'ın Elbistan ve Pazarcık ilçelerinde 6 Şubat’ta meydana gelen depremde en çok yıkımın neden olduğu iller arasında yer alan Adıyaman'da hayatı normalleştirmek amacıyla çalışmalar devam ederken, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Nemrut Dağı'na, yoğun ziyaretçi akını devam ediyor.
Güneşin doğuşunun ve batışının en güzel izlendiği yer olarak bilinen 2206 metre rakımlı Kommagene Krallığı’na ait 50 metre yüksekliğinde, 150 metre çapındaki tümülüs ve dev heykellerin bulunduğu Nemrut Dağı ziyaretçi akınına uğruyor.
Nemrut Dağı’na gelen yerli veya yabancı turistler, fotoğraf çektirmek için zirveye çıkıyor. Zirveye çıkan turistler, güneşin doğuşu ile batışını izleyerek eşsiz manzarayı ölümsüzleştiriyorlar. Gelen turistler Perre Antik Kent başta olmak üzere Cendere Köprüsü, Kahta Kalesi ziyaret ederek son olarak Nemrut Dağı zirvesinde eşsiz manzara karşısında fotoğraf çekerek anı ölümsüzleştiriyor. Depremin vurduğu Adıyaman'a ise bu yıl gelen turist sayısı Nemrut Dağı'na 39 bin olurken toplamında ise 55 bini buldu.

Kaynak : PHA