ATİK Gagavuzya'ya asfalt yol yapıyor. Moldovanın özerk bölgesi olan Gagavuzya Cumhuriyetine ATİK asfalt yol yaparak alt yapısını güçlendirmeye destek verdi.

ATİK başkanı Aziz Şahin yapılan çalışmallarla ilgili Gapolay'a yaptığı değerlendirmede şunları söyledi ' ATİK olarak bugünlerde kardeşlerimizin isteği ve özerkliğin öncülüğünde büyük altyapı projelerinin hayata geçirilmesine başladığımız Moldovya Gagavuzya Özerk Türk Devletindeyim. 

Bakan Özhaseki: ‘Hakkımız helal olsun’ deyinceye kadar buradayım Bakan Özhaseki: ‘Hakkımız helal olsun’ deyinceye kadar buradayım

İki ay içinde Gagavuz Yeri köylerinde onlarca kilometrelik yeni yolların yapımına yardımcı olduk ve Yerel Yönetim Temsilcisi Belediye Başkanlarına bitenleri teslim ettik ve projelerimizin bittikçe de devamını teslim etmeye Allah’ın izni ile davam ediyoruz. Yaptığımız projelerini bağışlıyoruz .

Biz ATİK olarak Gagavuzya'da sosyal altyapıyı geliştirmeye ve kardeşlerimizin yaşamlarını iyileştirme yönünde Moldovya Hükümetinin daha yapıcı olmasını arzu ediyoruz. 'dedi
Haber: GAP olay