Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesi AK parti ilçe başkanı Hakan Toydaş ilçe başkanlığı görevinden istifa ederek. AK Parti milletvekili aday adayı başvurusunda bulundu.

Gölbaşı ilçe teşkilatında heyecan yaratan istifa sonrası Hakan Toydaş gazetemize yaptığı ilk açıklamada Gölbaşına görevde bulunduğu süre çerisinde hizmet ettiğini, bundan sonraki süreçte partimiz yetkili kurulları uygun görürse, Ülkemize, Adıyaman’a, Gölbaşına milletvekili olarak hizmet vermek istiyorum dedi.

Toydaş adaylık başvurusu sonrası şunları söyledi ‘..Öncelikle yakın zamanda bölgemizde meydana gelen asrın felaketi dolayısıyla vefat eden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, geride kalanlara sabır ve geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.

Bildiğiniz gibi 14 Mayıs 2023 tarihinde ülkemizde bir genel seçim yapılacaktır. Bu seçim, AK Partimizin 2023 ve 2071 hedefleri açısından tarihi bir öneme sahiptir.

Ülkemizi dünyada söz sahibi yapan AK Parti ve liderimiz Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın milletimizden alacağı güç ve destekle yoluna devam edeceğine olan inancım tamdır.

AK Partimizde 4 yılı aşkın bir süredir İlçe Başkanlığı görevini yürütmekteyim. Önümüzdeki genel seçimlerde milletvekili aday adaylığı için 16.03.2023 tarihinde büyüklerimizle istişare ederek, Genel Merkezimiz’in de onayıyla ilçe başkanlığı görevimden istifa etmiş bulunmaktayım.

Bilinmesini isterim ki; bu istifa, davamızdan ve ideallerimizden edilmiş bir istifa değildir. Bilakis Adıyamanlı kardeşlerimizin ideallerini daha yukarılara taşıma adına atılmış yeni bir adımdır.

Bu vesileyle İlçe başkanlığım süresince desteklerini bizden esirgemeyen genel merkez yöneticilerimize, bölge milletvekillerimize, teşkilat mensubu kardeşlerime ve özellikle bizlere gönlünü ve yüreğini açan tüm Gölbaşılı kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum.

Görev ya da sorumluluğumuz ne olursa olsun, AK Partimizin 14 Mayıs seçimlerinden yeni bir zaferle çıkması için bu güne kadar olduğu gibi, bundan sonra da canla başla çalışacağımın ve dünya liderimiz Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın davasına omuz vermeye devam edeceğimin bilinmesini ister, tüm hemşerilerimden helallik istirham ederim.’ dedi.

Haber: GAP olay gazetesi