Türkiye ve yurt dışında birçok yerde bulunan çocukları ziyaret edip dört büyük kulübün formalarını, yardımcı Kaynak Kitap ve Giyim Eşyalarını çocuklara hediye eden İyilik Hareketi Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Öncüsü Kasım Alper Özdemir, Şırnak’ın Cizre ilçesi Gürsu Köyündeki çocuklarla bir araya geldi.

İyilik Hareketi Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği öncüsü Kasım Alper Özdemir Şırnak’ın Cizre ilçesi Gürsu Köyü İlk ve Ortaokulu’nda eğitim gören minik çocuklara kışlık mont hediye edip çocukların sevincine ortak oldu.

Bu tür yardımların çocuklara ulaşmasına vesile olan İyilik Hareketi Gönüllülerine teşekkür eden Kasım Alper Özdemir, biz bu yardımları kendi cebimizden yapmıyoruz gönüllü dostlarımızın desteği ile yapıyoruz.

Bu bağlamda Türkiye’den ve Yurt dışından çok değerli dostlarımız var. Onların sayesinde çocuklara ulaşıyoruz.” dedi.

Özdemir, ”Yaklaşık 10 yıldır bir İyilik Platformumuz vardı ve üç sene önce İyilik Hareketi Platformuna çevirdik ve iki yıldır resmi bir derneğimiz var.

İyilik Hareketi Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği İki yıldır üç yüzün üzerinde köy gezdim.

Azerbaycan Bakü, Kosova, Makedonya’nın köyleri, Suriye. Yine Uganda’da faaliyet gösteriyor arkadaşlarımız ve yine Kuzey Kıbrıs.

Doğu’da Hakkâri’den Cizre’ye, Şırnak’a. Diyarbakır’dan Batman’a, Siirt’e, Gaziantep’e, Adana’ya bir çok yere gidiyor çocuklarla sevgiyi paylaşıyoruz.”

Bugün Cizre’de olmanın ayrı bir güzellik ve Mutluluk olduğuna vurgu yapan Özdemir, ”Cizre aşkın yeniden doğduğu vadidir diye düşünüyorum ve buda ayrı bir güzelliktir. Bu vesile ile bugün biz Gürsu Köyü İlk ve Ortaokulunda eğitim gören çocuklarla buluştuk hem iyilik yaptık hem de çocukları sevindirdik.

Bu anlamda bu sıcak kucaklaşmaya vesile olan herkese çok teşekkür ederim. ”dedi.

Gürsu Köyü İlk ve Ortaokulu Müdürü Mehmet Ertan ise öğrencilerimize bu tür yardımların yapılması bizi çık sevindiriyor. Öğrencilerimizi mutlu ettiği için Kasım Beye çok teşekkür ediyoruz. Kış yaklaşırken böyle bir mevsimde çocuklarımızın ihtiyacı olan mont ihtiyacının karşılanması bizi ve öğrencilerimizi çok sevindirdi. Bu tür yardım ve destek faaliyetlerinin devam etmesini temenni ediyoruz. Bu vesile ile İstanbul’dan Gürsu Köyümüze gelerek çocuklarımızı sevindiren ve iyilik dağıtan İyilik Hareketi Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Kasım Alper Özdemir’e okulum ve öğrencilerim adına teşekkür ediyorum.”

Gürsu Köyündeki Programın ardından Suriye sınırında bulunan Yunus Emre Anadolu Lisesindeki Öğrencilerle bir araya gelen İyilik Hareketi Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Öncüsü Kasım Alper Özdemir öğrencilere yönelik Şiir dinletisi programı düzenledi.

Bir saat süren programın ardından öğrencilere ve okul yöneticilerine teşekkür eden Özdemir nevruz bayramı içinde bir etkinlik sözü verdi..

Kaynak Abidin Yel : Cizrem Haber