Koçtepe köyü sakinleri 3 yılda 15 bin ağaç ekti

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde Koçtepe Köyü sakinleri 3 yıl önce başlattıkları ağaç dikme seferberliği ile köylerinde 15 bin ağaç ektiler.

Kahta’ya 16 kilometre mesafede bulunan Koçtepe Köyü sakinleri, 3 yıl önce köylerini ağaçlandırmak için ağaç dikme seferberliği başlattı. Bugüne kadar yaklaşık olarak 15 bin ağaç diken köy sakinleri, köylerini ağaçlandırmak amacıyla bugün topladıkları zeytin, meşe, çam ve badem fidanlarından oluşan 1.500 ağacı köydeki öğrencilerle beraber köyün yamaçlarına ekti.
​Dikilen ağaçların boy vermesiyle beraber köylerinin daha da yeşil ve güzel bir görünüme kavuşacağını belirten Koçtepe Köyü Eski Muhtarı Mustafa Yücel, “3 yıldır başlattığımız ağaç dikme seferberliğine bu yıl da devam ettik. Bugün topladığımız zeytin, meşe, çam ve badem fidanlarından oluşan 1.500 ağacı, köydeki öğrencilerle beraber köyün yamaçlarına ektik. Şimdiye kadar yaklaşık 15 bin ağaç dikildi. Hem köy sakinlerimiz hem de köydeki öğrenciler bu seferberliğe destek oluyor. Hem küçük çocuklara doğa sevgisini aşılamak için hem de kuru olan dağ ve yamaçlarımızın yeniden yeşillenmesi için ağaç ekiyoruz. Dikilen ağaçların boy vermesiyle beraber köyümüz daha da yeşil ve güzel bir görünüme kavuşacak” dedi.


Kaynak: (PHA)

Editör: Zeynel abidin Kıymaz