Türkiye Voleybol Federasyonu, Altyapı Kadın Milli Takımlar Koordinatörlüğü görevine Luca Pieragnoli’yi getirdi.

TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ yaptığı açıklamada, “Altyapı Kadın Milli Takımları’nda yeni bir yapılanmaya giderek koordinatörlük görevine İtalyan antrenör Luca Pieragnoli’yi getirdik. A Milli Kadın Voleybol Takımımızın Başantrenörü Daniele Santarelli ile koordineli bir şekilde çalışmasını sağlayacak bir sistem kurmak amacıyla böyle bir değişikliğe gitme kararı aldık. Üst yapıyla alt yapının birlikte sistemli bir şekilde çalışması gerektiğine inanıyoruz. Kendisi uzun yılllar İtalya Milli Takımları’nda hem üst hem de alt yapıda çalışmış ve kendisini ispatlamış bir isim. Tüm dünyada ve Avrupa’da örnek gösterilecek bir altyapımız var. Oldukça geniş bir sporcu havuzumuz var. Yeni hocamıza yeni görevinde başarılar diliyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Altyapı Kadın Milli Takımlar Koordinatörlük görevine getirilen Luca Pieragnoli ise, “Federasyon Başkanımız Mehmet Akif Üstündağ’a ve Yönetim Kurulu’na göstermiş olduğu ilgi ve destekten dolayı çok teşekkür ediyorum. Bugün benim için güzel bir gün çünkü dünyanın en önemli federasyonlarından birinde göreve başlıyorum. Bu göreve layık olabilmek için elimden gelenin en iyisini yapacağım. Tüm altyapı milli takımlarının videolarını izlemek ve çalışmak için zamanımız var. Önümüzdeki turnuvalarda yapmamız gereken bütün işler hakkında iyi bir fikir edinebilirim. Altyapı milli takımlarımızla katıldığımız her turnuvada, yarıştığımız her kulvarda başarılı olmak istiyoruz” dedi.

Luca Pieragnoli Kimdir ?

ENKAZDA 3 GÜN KALDI AMA HALTERDE DERECEYE GİRDİ ENKAZDA 3 GÜN KALDI AMA HALTERDE DERECEYE GİRDİ

15 Eylül 1962 doğumlu olan Luca Pieragnoli, antrenörlük kariyerine 1998 yılında İtalya Milli Takımı’nda yardımcı antrenör olarak başladı. 2003 yılında İtalya 18 Yaş Altı Kadın Milli Takımı’nın başantrenörlük görevini üstlenen Pieragnoli, sırasıyla Club Italia, Calligaris Manzano, Argentario Progetto VolLei ve CFV Friultex Chions takımlarında görev yaptı. 2017-2021 yılları arasında İtalya Kadın Milli Takımı’nda yardımcı antrenör olarak görev yapan Pieragnoli son olarak İtalya 20 ve 21 Yaş Altı Kadın Milli Takımları’nı çalıştırdı.

Haber: GAP olay

Editör: Zeynel abidin Kıymaz