Kahta’da, Kahtaspor eski kulüp başkanı işadamı Musa Yıldırım’ında aday adaylığını açıklaması Kâhta’da siyaseti ısındırdı.

Her dönem hararetli seçim atmosferiyle Adıyaman siyasetinde en tansiyonu yüksek ilçe olan Kahta’da Belediye başkanlığı için aday adayları ortaya çıkmaya başladı.

Erdemoğlu'ndan Torbalı'ya dev spor kompleksi Erdemoğlu'ndan Torbalı'ya dev spor kompleksi

Kahtasporu 2.lige çıkarma başarısı gösteren eski kulüp başkanı İşadamı Musa Yıldırım Ak parti Kahta ilçe teşkilatına resmi başvurusunu yaparak AK partiden belediye başkanlığı için aday adaylığı müracaatını yapan Yıldırım basına servis edilen açıklamayla şunları söyledi :

BASINA VE KAMUOYUNA

Saygıdeğer Kahtalılar!

İlçemiz Kâhta’nın mevcut potansiyelini açığa çıkarmak, yeni atılım, yatırım ve istihdam alanları oluşturup ekonomik olarak canlandırmak, imar ve alt yapı sorunlarının çözüleceği, sosyo kültürel mekanların inşa edildiği, gençlerin, kadınların ve engelli bireylerin aktif bir şekilde yerel yönetimlerde temsil edildiği bir belediyecilik için bilgimle, tecrübemle ve ekibimle ilçemize katkım olacağını düşündüğüm için Ak Parti’den Kahta Belediye Başkanlığına talip olduğumu kamuoyu ile paylaşmak istiyorum.

Ülkemizin en güzel coğrafyasına, tarihi mekanlarına ve kadim medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan ilçemiz Kâhta, yerel yönetimde adaletli, liyakatli ve vizyoner yöneticilerin çalışmalarıyla hak ettiği seviyeye geleceğine inanıyorum.

Kahtamızın sorunlarını biliyoruz, yeni projeler geliştirip, ilçemiz için kısa, orta ve uzun vadeli strateji belgeleri hazırlayacağız. Kahtamızın ihtiyaçlarını gözeten ve hakkaniyete uygun yöntemlerle; şehir planlamayı, altyapı ve ulaşımı, kentsel dönüşüm projelerini, benzersiz şehirler hedefimizi, yeni nesil sosyal belediyecilik anlayışımızı, tasarruf ve şeffaflıkla, liyakatli kadrolarla, ortak akılla ve halkımızla birlikte yöneterek Allah'ın izniyle Kahta’mızı hep beraber yaşanabilir bir şehir haline getireceğiz.

31 mart 2024 yerel seçimleri için Ak Parti’den aday adayı olan bütün arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Rabbim bizleri sizlere mahçup etmesin. “Vakit Kahtamız için icraat vakti" şiarıyla sizleri Allaha emanet ediyorum.

Musa YILDIRIM

AK Parti Kâhta Belediye Başkan A.Adayı

Editör: Zeynel abidin Kıymaz