KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Doğu Akdeniz Üniversitesi Personel Sendikası (DAÜ-Per-Sen) Başkanı Erdal Altun ve beraberindeki heyeti kabulde “DAÜ’nün marka değerinin artacağına inancım tamdır” dedi.

KKTC Cumhurbaşkanlığı köşkünde gerçekleşen görüşmede Cumhurbaşkanı TATAR  Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin ülkemizin en köklü ve KKTC’nin eğitim sektöründeki başarıların lokomotifi durumunda çok önemli bir üniversite olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Tatar, üniversitede yaşanan sorunların bir an önce çözüme ulaştırılması konusunda gerekli işlemlerin yapılmaya başlanacağını belirtti.

Vali Varol,Yavuz Selim İlkokulu inşaatı’nı ziyaret etti Vali Varol,Yavuz Selim İlkokulu inşaatı’nı ziyaret etti

Önümüzdeki günlerde adaletli bir sonuç elde edileceğini kaydeden Cumhurbaşkanı Tatar, zor zamanlardan geçildiğini fakat artık bütün olumsuzlukların geride kaldığını, ülke olarak yavaş yavaş toparlanmaya başladığımızı belirterek bütün sıkıntıların birlikte aşılabileceğine olan inancını dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Tatar; “DAÜ fakülteleri, yatırımları ve bir marka değeri oluşuyla yüz binlerce öğrenciyi mezun eden bir üniversitedir. DAÜ’yü geliri ve gideri ile değil, gösterdiği başarılarla değerlendirmemiz gerekmektedir. Bu değişim çağında DAÜ’nün marka değerinin daha da artacağına inanmaktayım. Bu değeri en iyi şekilde koruyabilmek için birlik ve beraberlik içerisinde hükümet olarak bir çıkış yolu bulmak en doğrusu olacaktır.

Ben bu bağlamda Cumhurbaşkanı olarak gereği neyse yapacağımı ifade etmek isterim” diyerek bütün DAÜ çalışanlarına teşekkür edip kendisine yapılan ziyaretten dolayı Doğu Akdeniz Üniversitesi Personel Sendikası (DAÜ-Per-Sen) Başkanı Erdal Altun ve beraberindeki heyete teşekkür etti.

Kaynak: KKTC Cumhurbaşkanlığı haber portalı

Editör: Zeynel abidin Kıymaz