AK partinin önemli isimlerinden AK parti Adıyaman  eski milletvekili Ahmet Aydın Cumhurbaşkanlığının yayınladığı bakan yardımcıları kararnamesine göre çalışma ve Sosyal güvenlik bakan yardımcısı oldu.

TBMM başkan vekilliği, AK parti gurup başkan vekilliği ve TBMM milli savunma bakanlığı Komisyon başkanlığı görevlerinde bulunan Ahmet Aydın’ın Adıyaman kamuoyunda bakan olması bekleniyordu.

Ahmet Aydın sosyal medya hesabında  ‘Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcılığı görevini tevdi eden Cumhurbaşkanımız Sn.@RTErdogan'a şükranlarımı arz ediyorum.

Bakanımız Sn.@isikhanvedat'a destekleri için teşekkür ediyorum.

Allah, ülkemiz ve milletimiz için hayırlı hizmetler yapmayı nasip eylesin.’ Şeklinde teşekkür mesajı yayınlarken, Adıyaman sivil toplumu örgütü temsilcileride sosyal medya hesaplarından ‘hayırlı olsun’ mesajları yayınlarken bir kısmı da ‘hayırlı olsun’ ziyaretleri gerçekleştiriyor.

Devlet Bahçeli ' ASIL HEDEF TÜRKİYE' Devlet Bahçeli ' ASIL HEDEF TÜRKİYE'

AHMET AYDIN KİMDİR?

AKP Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili Aydın, 1 Mart 1971’de Adıyaman Kahta’da dünyaya gelmiştir. Babasının ismi Mustafa, annesinin ismi Zeliha’dır.

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. Hasan Kalyoncu Üniversitesi-İstanbul ortak programında Liderlik ve Küresel Girişimcilik Anabilim Dalında yüksek lisansını bitirmiştir.

Radyoloji teknisyeni olarak çalışan Ahmet Aydın, serbest avukatlık mesleğini yapmıştır. Fazilet Partisinde Teşkilattan Sorumlu Adıyaman İl Başkan Yardımcılığı görevinde çalışmalarına devam etmiştir. AKP Adıyaman İl Teşkilatı kurucuları arasında yer alarak Adıyaman İl Başkanlığı görevine getirilmiştir.

23 ve 24. Dönemde Adıyaman Milletvekili olarak TBMM'ye girmiştir. AKP Genel Merkez Seçim İşleri Başkan Yardımcılığı, Türkiye Büyük Millet Meclisi Grup Yönetim Kurulu Üyeliği ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Adalet Komisyonu Üyeliği görevlerini üstlenen Ahmet Aydın, 24. Dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi Grubunda Grup Başkanvekili olarak görevde bulunmuştur.

Ahmet Aydın, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Haber: GAPOLAY haber merkezi

Editör: Zeynel abidin Kıymaz