Çalışma ve Sosyal güvenlik bakan yardımcısı Ahmet Aydın bakanlık olarak önceliğimiz deprem bölgesidir dedi.

Gazeteci-Yazar Zeynel Abidin Kıymaz’ın sorularını cevaplandıran Ahmet Aydın hükümetin depremin ilk gününden itibaren bölgeye bütün gücüyle yardım ettiğini, enkazların ortadan kaldırılması ve barınma sorunlarının çözümü yolunda gayretlerin yanı sıra, bölgede ağır yara alan esnaf sanatkârla sanayiciler ve emekçilerin çalışma ortamlarının normalleştirilmesi için gayret gösterilmektedir dedi. Aydın ‘Depremin ilk günlerinde çadır, sonrasında konteynıra geçici barınma yerleriyle ilgili sorunları çözmeye çalıştık. Bununla beraber kalıcı konut inşaatları hemen başladı bu Ekim ayında Adıyaman’da bir kısım konutlar tamamlanacak ve hak sahiplerine teslim edilecektir.

TYB kapsamında çalışan kardeşlerimizin 9 ay daha çalışma sürelerinin artırılmasını sağladık. İşbaşı eğitim programı, sanayici ve çalışanlara destek olmanın yanı sıra depremde iş yerleri yıkılan esnaflara işlerini yapabilmeleri çalışma düzenlerinin devamı için konteyner iş merkezleri oluşturuldu. Bu çarşılarda esnaflarımız faaliyetlerini sürdürüyorlar.

Şehirlerin normal hayata dönmesi için bir yandan kalıcı konutlar yapılıyor, diğer yandan mevcut sorunlar çözüme kavuşturuluyor. Şehrin her tarafı şantiye halinde. Hükümet olarak bütün toplantılarda deprem bölgesi her zaman birinci önceliğimiz.

Bahçeli İran’ın İsrail’e saldırısına ‘Tiyatro’ dedi Bahçeli İran’ın İsrail’e saldırısına ‘Tiyatro’ dedi

Yaşanan büyük felaketin ardından büyük millet ve devlet olmanın gereklerini yerine getiriyoruz. Böylesi bir felaketin altından her devlet kalkamaz. Devlet millet dayanışmasıyla her zorluğun üstesinden geleceğiz.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde her sorunun üstesinden gelmeyi başaracağız.

300 yılın en büyük felaketinde hayatını kaybedenlere Allah(C.C.)tan Rahmet diliyorum. Yaralılara şifa diliyorum hepimizin başı sağ olsun’ dedi.

Haber:GAP olay